Zasadili jste bazalku a daří se jí více než jste čekali? Nebo jste na trhu narazili na hromady bazalky za bezkonkureční cenu? Vyprodávali bazalku v marketu? Pak vám poradíme jak si bazalkovou chuť a vůni uchovat na zimu.

Bazalkové pesto

To je ta největší klasika, která se dá z čerstvé bazalky připravit. Nejlépe se hodí na těstoviny a do risotta, ale s pestem můžete dochutit také maso nebo zeleninu na gril nebo po vytažení z grilu.

pesto.jpg (85 KB)

Recept na bazalkové pesto najdete tady.

Bazalkový cukr

Že jste o něm ještě neslyšeli? Určitě si ho trochu vyrobte. Skladujte ve sklenici a suchém místě a používejte na dezerty. Hodí se hlavně k jahodám a čokoládě. Určitě si však najdete své oblíbené kombinace.

IMG_20190609_1350161.jpg (189 KB)

  • čerstvá bazalka
  • cukr krupice

Do výkonného mixéru dejte bazalkové listy a cukr. Promixujte, až budou listy rozmixované dohladka. Hotový cukr rozprostřete na plech s pečícím papírem a nechejte úplně uschnout. Cukr při sušení zhrudkovatí. Kdybyste vynechali sušení, cukr vám v dóze časem zplesniví.

Usušený cukr rozdrťte ručně nebo ještě jednou promixujte. 

Skladujte v dobře uzavíratelné nádobě.

bazalkovyolej.jpg (90 KB)

Bazalkový olej

Používat ho můžete tam, kam byste dali pesto. Navíc je super do salátů. Jeho příprava je snadná. Doporučuji použít slunečnicový olej.

  • čerstvá bazalka
  • slunečnicový olej

Bazalkové listy spolu s olejem dejte do mixéru a rozmixujte dohladka. Skladujte v dobře uzavíratelné sklenici, v temnu a chladnu. 

Elly

Reklama