Milý Richarde a ženy-in,

tento příběh znám jen z vyprávění, zato však z vyprávění přímé účastnice a hlavní hrdinky děje. Neodolám a podělím se.

Mám kamarádku, která nemá ráda střelné zbraně. Nemá ráda je slabé slovo - z celého srdce je nenávidí, nesnáší, bojí se jich, zkrátka k nim má nepřekonatelný odpor.
Víme to všichni a ví to i její manžel. Takže, ač muž s kladným vztahem ke zbraním, jistě by nikdy...

Bylo to na začátku jejich manželství. Novomanželka, moje kamarádka, byla doma, neb blížily se Vánoce a bylo třeba napéct cukroví a řádně vygruntovat celý byt. Šťastný novomanžel byl šťastně v práci (ze stejného důvodu - neb se blížily Vánoce a bylo třeba... :o) Jo, muži se rádi gruntovacímu šílení vyhnou.).

Eva se tedy s vervou pustila do hloubkových prací. Nejdřív vykrámovala svou skříň, vymetla pavouky a jinou drobnou domácí zvěř, vymyla, úhledně naskládala vše zpátky, pak se přesunula k manželově půlce skříně. Vyskládala hromádky prádla a už už by se pustila do mytí, když ji spatřila - až vzadu v polici, přímo ve výši svých očí. Obrovskou, černou, strašlivou ZBRAŇ.

Po počátečním záchvatu paniky následoval záchvat vzteku (Jak mohl! Jak mi tohle mohl udělat!!) a další nápor vzteku ještě většího, neboť smíchaného s odporem a hrůzou (S tímhle tady nebudu!!), milé Evě se zatmělo před očima, navlékla si palčáky, popadla z hromádky jakési provinilcovo tričko, do něj nabrala tu hnusnou věc a i s trikem ji upustila do špinavé vody v kýblu. Kýbl pak zajistila - jak byl, s vodou a předmětem doličným, odnesla do sklepa a tam zamkla. Pak si konečně mohla vydechnout a pokusit se trochu uklidnit.

Chápu ji, mám taky své mouchy :o) , ale když mi to vyprávěla, musela jsem se smát. Eva se, kupodivu, tolik nesmála. Ale, můžu vás uklidnit, jejich manželství přežilo a Eva taky. :o)

Z.


P. S.:
Myslím, že moje kamarádka ještě dopadla dobře. Taky v té skříni mohla objevit tlející mrtvolu nebo kdovíco ještě mnohem horšího. Například pánská tanga.No tedy, milá Z...
Nevím, co bych dodal. A nedokážu si představit, co dodal majitel zbraně. Tohle je opravdu tvrdé.