shutterstock-344865374.jpg
Foto: Shutterstock

Co vyhledávali nejvíce Češi?

Google zveřejnil seznam toho, co lidé nejčastěji vyhledávali ve vyhledávačích. České zastoupení společnosti v novém seznamu ukazuje, co vyhledávali nejvíce letos i Češi. Výrazy pak byly rozděleny do kategorií – Trendy roku, Češky a Češi, Události roku, Smutná loučení, České filmy a pořady a Jak.

Trendům roku vévodí Ukrajina, na druhém místě jsou volby, třetí Putin, čtvrtá je Sberbank a na pátém místě čerpací stanice Tank ONO. V kategorii Češky a Češi pak dominuje kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová, druhá je politička Jana Michailidu, třetí moderátorka Daniela Písařovicová, o které se asi nejvíce mluvilo díky jejímu vztahu s Ondřejem Brzobohatým. Čtvrtým nejvyhledávanějším Čechem je pak bojovník ve smíšených bojových uměních Jiří Procházka a pětici nejvyhledávanějších uzavírá kontroverzní český podnikatel a lobbista Michal Redl.

V kategorii Události roku pak opět vede Ukrajina, další jsou volby, příspěvek 5000, opičí neštovice a Královec. V kategorii Smutná loučení byla nejvyhledávanější osobou zesnulá zpěvačka Hana Zagorová, druhou americká herečka Anne Heche, třetí byl Josef Abrhám, čtvrtou pak královna Alžběta II. a poslední Josef Somr.

Mezi nejvyhledávanějšími českými filmy a pořady je pořadí následující – Survivor, Devadesátky, Marie Terezie, Jan Žižka a Like House 3. Poslední kategorií byla kategorie Jak. Nejvíc Čechy zajímalo, jak dlouho trvá karanténa, dále pak jak zmrazit houby nebo jak pomoci Ukrajině. Na čtvrtém místě Češi hledali, jak volit a potom jak dlouho platí očkování.

Co lidé vyhledávali nejvíce ceslosvětově?

Nejoblíbenějším vyhledávaným slovem celosvětově byla hra Wordle. Jde o slovní hru, která zaplavila internet hned na začátku roku 2022. Vyvinul ji Josh Wardle a hráči se v ní snaží uhodnout pětipísmenné slovo v šesti pokusech. Druhým celosvětově nejvyhledávanějším výrazem byl zápas Indie vs Anglie, třetím Ukrajina, čtvrtým královna Alžběta a pátým Ind vs SA.

Co se týče osobností, nejvyhledávanějším mužem byl celosvětově Johnny Depp. Druhým pak Will Smith, zřejmě díky jeho „fackovací“ aféře na Oscaech. Na třetí příčce se umístila bývalá manželka Depa Amber Heard. Jako čtvrtého svět nejvíce hledal Vladimira Putina a na pátém místě se umístil herec Chris Rock.

Co se týče filmů, celosvětově nejvyhledávanějším byla marvelovka Thor: Láska jako hrom, hned za ní akční film Black Adam s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli a třetí se umístil Top Gun: Maverick Toma Cruise. Čtvrtý byl Batman a páté animované fantasy Encanto. Mezi seriály vedla Eufórie od HBO Max, hned za ním bylo fantasy Rod draka též od HBO Max, další Moon Knight od Disney+ a následovaly dvě letošní novinky od Netflixu Vidím vás a Neskutečná Anna o podvodnici Anně Sorokin.

Zdroj: Google 

Reklama