Máme tu sezonu plesů, divadel a ke krásným šatům patří samozřejmé boty s vysokými podpatky. Nožka se krásně protáhne a vypadáte ještě elegantněji. Zatím to zní dobře, že?

Ale snad každá z vás, co měla aspoň jednou vysoké podpatky na sobě, zažila okamžik, kdy je toužila skopnout z nohy. Nebo jen tak sedět a nenápadně si zout boty pod stolem. Mně třeba jednou v divadle spadla lodička do řady přede mnou a dalo mi dost práce ji v té tmě nahmatat. 
Říká se, že pro krásu se má trpět, ale co z toho máte, když chodidla pálí, lýtka táhnou a achilovky bolí tak, že nemyslíte na nic jiného než být co nejrychleji doma a zchladit si rozbolavělé nohy v lavoru s vodou.

 

I ve vysokých podpatcích se dá vydržet – jen se musí vědět, jak na to. První důležitým momentem je pečlivý výběr. Strávíte v obchodě sice víc času, ale je to pro vaše dobro. Obujte si obě boty a nejméně deset minut se v nich procházejte. Pokud vám to prodavačky dovolí. Tam, kde budou mít řeči, že boty ošlapete, rozhodně nenakupujte, nestojí za vaši přízeň ani peníze.
Když vás už při zkoušení botky jen trošku dřou nebo tlačí, zpátky s nimi do regálu. Na starou známou větu: „Ty se roztáhnou nebo rozchodí,“ zapomeňte. Boty prostě musí sedět jak ulité a být pohodlné.

Takže boty bychom měly. Umíme v nich ale chodit? Nejdřív našlápněte na podpatek, pak jemně na chodidlo, špičku nohy nevytáčejte, musí mířit přímo. Váhu přenášejte, až když noha stojí pevně na zemi. Tělo se tím vzpřímí.

Velký pozor dávejte na podlahu. Mramor dovede pěkně klouzat a mřížky nebo kočičí hlavy jsou vyloženou pastí na podpatky. Na těchto místech našlapujte jen na špičky. Jinak to neodnese jen podpatek, ale můžete si zvrtnout i kotník.

Jak je nosit? Nohy musí být samozřejmě perfektně upravené – pedikúra a lak jsou povinné. Punčochy zvolte jemné, nejlépe tělové barvy, odvážnější mohou vyrazit i v zimě bez nich. Ty, které s vysokými podpatky začínají, by měly zvolit uzavřené lodičky s pevnou patou i špičkou.

A poslední rada – dnes seženete speciální gelové nebo molitanové polštářky jak pod bříška palců, tak pod patu.
Vřele doporučuji – chodidlům pomáhají a necítí to nepříjemné pálení nebo bolest. Pohodlnost také určuje výše podpatku – ty do 5 cm jsou ideální, při vyšších už se váha čím dál tím víc přesouvá na bříška prstů.

Aby se v botách dobře chodilo, starejte se o ně. Na podrážku nalepte lepicí pásku a po chvíli ji strněte – bude krásně čistá. Pro dobrý tvar je vycpěte po každém nošení hedvábným papírem. A samozřejmě nezapomeňte na krém nebo leštidlo podle povrchu materiálu.

Pokud se budete držet těchto rad, zvládnete dojít i dál než z auta do divadla nebo plesového sálu, a tam nenápadně usednout. Vaše postava bude vzpřímená a nohy krásně dlouhé. A to už stojí za to.

Jak si rozumíte s vysokými podpatky vy?
Už jste si je někdy ve společnosti zula?
Nosíte je jen k výjimečným událostem nebo také do práce?
Jaké nejvyšší podpatky jste měla?
Co děláte pro to, aby vás nebolely nohy?
Podělte se s námi o své zkušenosti i zážitky.

 

Soutěž:Den svatého Valentýna

Reklama