Celý proces hubnutí je jen otázka psychiky – vaše tělo (a chuťové buňky) vědí, že si nic neodpustíte – a proto na vás budou dorážet, dokud nedojdete do spíže a nějakou dobrůtku si „neulovíte“. Místo aerobních tréninků se zaměřte na trénink své vůle!
 
 
NEKOUKEJTE SE NA TELEVIZI
 
Mnohé z nás si asi nedokáží večery bez oblíbeného pořadu představit. Pokud si myslíte, že nedokážete žít, aniž byste se dozvěděla, jak se vyvíjí okolnosti bez vámi sledovaném seriálu, dále se na něj dívejte. Ale zaslechnete-li znělku reklam, okamžitě přepněte na jiný kanál nebo odejděte z místnosti. Zkuste totiž jednoduchý pokus – spočítejte, kolik z upoutávek bude na nějaké jídlo. Většina! A reklamy jsou samozřejmě od toho, aby produkt vylíčily co nejlépe. A vám se začnou sbíhat sliny a myšlenky se zaměří na jediný bod v bytě – ledničku…
 
 
„NAPLŇTE“ SE BĚHEM DNE
 
Pokud se celý den snažíte držet hladovku, zvyšuje se tím riziko, že večerním choutkám podlehnete. A to celé má na vaši postavu mnohonásobně horší dopad, než kdybyste během dne jedla normálně. Snažte se tedy denně spořádat 6 menších porcí. A dbejte na to, aby se ve vašem jídelníčku nacházelo dostatek vlákniny a nějaké (radši nenasycené) tuky.
 
 
HYDRATUJTE SE
 
Jedním z pravých důvodů nočního hladu může být i nedostatek tekutin. Pokud ale máte pocit, že pijete dostatečně (tedy minimálně 2 litry denně), problém asi bude jinde. Ale stejně se můžete řídit pravidlem „hlad je převlečená žízeň“ – takže když vám začne kručet v břiše, nalijte do sebe sklenku minerálky. A u vidíte, že se hlad utiší.
 
 
ZUBNÍ HYGIENA
 
Další velmi účinným trikem je vyčištění zubů po večeři. Poté mějte poblíž vždy sklenici s vodou (za chladnějšího počasí třeba hrnek s bylinkovým čajem, samozřejmě neslazeným), pravidelně usrkávejte a dbejte na to, aby byla pořád plná.
 
 
BUĎTE V POHYBU
 
Jídlo bývá často požíváno za účelem zahnání nudy. Uvědomte si, že den nekončí v šest hodin podvečer! Zajděte si zacvičit, vezměte psa na vycházku, surfujte na internetu, hrajte si s dětmi,… Prostě vyvíjejte nějakou činnost. Úplně pak zapomenete, že u vás existuje místnost s názvem „kuchyně“.
 
 
V PŘÍPADĚ NOUZE:
Pokud by vám žádná rada nepomohla, sáhněte alespoň po nějakém „menším zlu“. Povolte si trochu popcornu (nafouknutého v mikrovlnce, ne praženého na oleji) nebo rýžový koláček. Někomu ale postačí i obyčejná žvýkačka – třeba se za vaším hladem opravdu skrývá jen touha mít něco v ústech.  
Reklama