Hezký den všem,

Téma restaurace a jídlo je mi velmi blízké, neboť strašně ráda jím a ráda si dám v restauraci dobrou baštu. Jednou za čas, když je příležitost, si zajdeme s manželem do dobré restaurace a moc nekoukáme na ceny. Nedávno jsme si taky do jedné takové zašli. A už nikdy se tam nevrátíme. Na pohled vypadala restaurace velmi hezky, všude čisto, pěkné stylové zařízení, i ten číšník se tvářil docela mile. Vzhledem k tomu, že nás v té restauraci bylo asi deset lidí, trvala obsluha opravdu dlouho. Donesené jídlo bylo na pohled velmi pěkné, ale na chuť to bylo hrozné, maso nedovařené, americké brambory přesmažené, zeleniny jako když utrousí. Následná káva měla být na spravení chuti. Bohužel vařili jen turka, což opravdu nemám ráda. Ledová káva prý došla, capuccino jsem nechtěla. Nečekali jsme tedy na nic, zaplatili jsme tu nadsazenou sumu a vypadli. Na účet jsme si ale předtím počkali asi deset minut. Prostě není všechno zlato, co se třpytí.

Na druhou stranu uvedu i milý zážitek. Na nedávném výletě jsme se s kamarádkou při návratu ze zámku Konopiště chtěly stavit na jídlo, než nám pojede vlak. Sedly jsme si do obyčejné hospody u cesty v Benešově u Prahy, vypadalo to tak na třetí cenovou. Všude jen seděli chlapi a pili pivo. Prostě na první pohled spíše hospoda, kde byste čekali tak maximálně utopence a smažák. Riskly jsme to a objednaly si těstoviny s kuřecím masem a kari a kamarádka si dala noky se špenátem a smetanou. Opravdu jsme nečekaly žádný zázrak, ale to, co nám přistálo za pár minut na stole, to byla božská mana. Něco tak dobrého jsem dosud nejedla. Jídlo vůbec nepotřebovalo dochutit, chuť byla vyvážená, nic nepřebývalo, žádná chuť nebyla potlačená. Byly jsme z té hospody obě unešené. Nechaly jsme pochválit kuchaře a číšníkovi jsme daly větší spropitné. A já už vím, že když náhodou zabloudím do Benešova, určitě se půjdu najíst do té hospody u cesty.

Není důležité, jak daná restaurace vypadá zvenčí. Na pohled to může být luxus a uvnitř hnus. Ale taky naopak. Jsem ráda za všechny ochotné číšníky a dobré kuchaře, protože dobré jídlo je pro mě velmi důležitá část života, a když se dobře najím, mám hned hezčí den. Tak ho přeji i vám

slonbidlo


Milá slonbidlo,
já vím, že zdání může klamat, ale bohužel, obal také prodává.V nádražní špeluňce bych asi na jídlo neměla chuť, i kdyby mi někdo tvrdil, že tam vaří skvěle.
Nicméně jsem ráda za váš tip a až někdy pojedu do Benešova, vyzkouším.
Doufám, že se tam do té doby nezmění personál!
Reklama