Sean Thomas Connery se narodil 25. srpna 1930 ve skotském Edinburghu. Potenciál jeho horoskopu nenabízí žádný klid, leda paradoxně při náročné práci, která by ho zajímala a přitahovala a kde by mohl zazářit.

Začal už ve třinácti u námořnictva - vydržel tři roky. Pak vystřídal řadu nejrůznějších zaměstnání. Ta opouštěl v okamžiku, kdy se naučil, co bylo třeba, předvedl svoje schopnosti. Pak šel dál.

Horoskop Conneryho je cestou mnoha začátků k výsledkům, na kterých mu vždy velmi záleželo a kvůli kterým se dokázal neuvěřitelným způsobem přizpůsobit všemu, čeho bylo pro jejich dosažení třeba. Byl doslova ,,proměnlivý". Role na divadle i ve filmu bral vždy velmi vážně a v přípravách na práci byl doslova precizní. Opakování role ale není to, co by Seana Conneryho těšilo.

To ilustrují i jeho několikerá prohlášení, že „právě tahle“ jeho bondovka je poslední. Nicméně přes veškerou dobrodružnost povahy, Connery je také člověk s převahou zemského živlu v horoskopu a zřejmě to mu nedovolilo z tolik úspěšné role zběhnout. Lesk, sláva a peníze, které si vrchovatě zaslouží, jsou pro něj nepochybně velmi důležité, stejně jako pevný partnerský vztah - Sean Thomas Connery, jako jeden z mála, je věrný svojí ženě.

Daniel Craig herectví vystudoval. Jeho horoskop radí nespoléhat na intuici, ale v rámci společnosti uskutečňovat své sny, které jsou spojeny s potřebou uplatnit chladný intelekt a cit. Má schopnost „nahlédnout za zrcadlo“ a co vidí – ztvárnit. Jediná „převaha“ postavení planet se týká soustředění na výsledek.

Jiskra v jeho oku není podbarvena humorem, jako u Conneryho, ale je to jiskra vítěze po boji. Dokáže zahrát i osobnosti, které se jeho vlastnímu projevu zcela příčí, má v sobě obrovské, spalující napětí a malou schopnost pochválit se, být spokojen sám se sebou. Je to člověk, který by rád vládl všem, kdyby si víc věřil. Proto hledá, zkouší, mění postoje k životu i k rolím, vychytává chyby – hraje.

Jeho civilní projev odpovídá roli ve společnosti. Pro Daniela Craiga je stejně jako pro Conneryho důležitá pracovní kázeň a rodina. Jen narozdíl od prvního představitele Bonda, u Daniela Craiga znát je jeho úsilí o sebe potvrzení.


Doba pokročila a dnes by možná Connery z dvaašedesátého neuspěl. Možná potřebujeme ocelovějšího Bonda, jakým Craig bezpochyby bude. Tahle lehká, chladná, pružná, modrá ocel asi přesně zasáhne cíl, ale romantika to nebude …

Reklama