k1.jpg
S trochou skromnosti si můžete dopřát prostorově úspornější varianty. Poradíme vám, jak z malého prostoru vykouzlit funkční a útulné místo, který budete jen neradi opouštět.

V malé koupelně budete muset přistoupit ke kompromisům, abyste našli uspokojivé řešení. Výsledek však bude stát za to. Netrapte se tím, že nemáte dostatek prostoru na vanu nebo vysněný koupelnový nábytek. Stačí trocha vynalézavosti.

Dopřejte si pohodlí ve vaně

V tomto případě platí, že čím menší je koupelna, tím menší je i vaše šance na umístění velké vany. Neplatí ale, že byste na ni museli zapomenout úplně. Jediné, co do malé koupelny nedostanete, je volně stojící vana. Ostatní má zelenou. Na trhu je k dostání nepřeberné množství velikostí a tvarů, které perfektně zapadnou i do malé koupelny. Přidáním vanové zástěny navíc získáte i sprchový kout.

Vanu vybírejte na základě pohodlí. Neměli byste v ní být naprosto stísnění, hledejte také tu, jejíž povrch vás nebude studit. Z hlediska materiálů se nabízí vany akrylátové, smaltované a litinové. Co vás bude zajímat ještě více, jsou tvary. Obdélníkové skvěle zapadnou do podélných půdorysů, rohové zase perfektně řeší čtvercový prostor. A když není vhodná ani jedna z variant, přicházejí na řadu vany atypické s různě zkosenými hranami.
k2.jpg
Vyberte vhodný nábytek a barvy

Dominantu nové koupelny máte vybranou a nyní přichází na řadu druhá nejdůležitější část – koupelnový nábytek. Ten by měl ladit s ostatním vybavením vaší oázy klidu, ať už je to umyvadlo, vodovodní baterie nebo právě vana.

V případě nábytku do koupelny přemýšlejte především prakticky. Úložné prostory v malých koupelnách potřebujete jako sůl, proto využijte možnost mít skříňky jak pod umyvadlem, tak například i v rozích. Vysoký uzoučký nábytek nezabere zbytečně moc místa a ukryjete do něj spoustu pokladů jako jsou šminky, zásoby gelů nebo ručníky.

Nezapomeňte se poohlédnout i po zrcadlech. Do malých prostor byste měli volit co možná největší, aby místnost opticky zvětšilo. Také vhodné dlaždice vám pomohou prostor nafouknout. Drobné vzory a výrazné barvy raději nechte stranou. Menší koupelny potřebují velké dlaždice v kombinaci s přírodními, spíše světlejšími odstíny. Tmavé barvy totiž jen ještě více zvýrazní „malost“ koupelny.
k3.jpg
Spolehněte se na odborníky

Logické a správné rozvržení malé koupelny si často žádá pomoc odborníků. Spolehněte se na designéry, kteří vám pomohou vše naplánovat. A nešetřete ani na vybavení. Nakupujte u renomovaných značek jako je české Sanitino.cz, které vám zaručí kvalitu a tím i dlouhou životnost vašeho koupelnového nábytku, van i další sanitární techniky. 

Reklama