Nedávno jsme se přestěhovali na venkov a hned první týden nám skoro na celý den vypadla elektřina. Prý se to tady čas od času stává. Čím se máme vybavit, aby nás příště výpadek tak nezaskočil?
Jana Černá, Slavičín

Odpovídá Vladimír Vácha, mluvčí E.ON ČR:
5a69e4babd6cfobrazek.pngPředevším bych chtěl zdůraznit, že technici E.ON Distribuce obnovují i v případě vážnější poruchy či havárie dodávky energie většinou do několika málo hodin. Pro tyto případy bych doporučil zaměřit se zejména na dvě věci.
Za prvé na zajištění náhradního zdroje tepla. Zde velmi dobře poslouží například krbová kamna na dřevo. Hodit se mohou také spacáky. Za druhé je potřeba zajistit zdroj pitné a užitkové vody. V případě vlastního vrtu nebo studny zde může být dobrou volbou dieselagregát k pohonu čerpadla, případně dostatečné zásoby balené pitné vody. Při větší kalamitě může jako zdroj informací posloužit přenosné rádio na baterky.
Pokud by byl výpadek delší než několik hodin, je dobré mít k dispozici například campingový vařič nebo venkovní gril, na kterém se dá připravit jídlo. Po ruce mějte vždy také přenosné svítilny a zásobu baterií.

Více informací najdete na www.eon.cz

Reklama