Paraguay 1.

Dvaatřicetiletá Věra žije s manželem Jarkem, dcerou Bárou a synkem Járou v Brně. Jejich manželství bylo před Výměnou manželek v krizi.

Včera jste viděli, že Věra vůbec neznala cílové místo své výměny, věděla jen, že si má vzít pas. To, že někam poletí, pochopila, až když přijížděla k letišti. Letenky dostávala po částech, podle přestupů. Ukázalo se také, že není moc silná v zeměpise, ani po třiatřiceti hodinách letu netušila, do jaké části světa se dostala.

Překvapení z obrovské dálky i z toho, že se v rodině, kam byla poslána, mluví česky, bylo velké. Život v paraguayském Coronel Bogadu Věru fascinoval. Když došlo ovoce, mohla si nové natrhat v citrusovém sadu Maškových, poznala také, co je to maniok, který tam jedí lidé i zvířata místo brambor, a seznámila se s roztomilými kapybarami. K slzám ji pak dojal výlet k nejkrásnějším vodopádům světa Iguacu...

Jak se Věra cítila po odvysílání výměny v televizi a jak je na tom Věřino manželství po natáčení pořadu? Nejen o tom byl náš rozhovor...

Paraguay 2.

Jméno: Věra Poláčková
Znamení: Střelec
Povolání: vedoucí operátorka

 

Do výměny jste se přihlásili po společné dohodě s manželem, nebo to byl nápad jen jednoho z vás?
Ani jedno, nápad to byl mojí švagrové. No a nakonec nebyl tak špatný (usmívá se).

Myslíte si, že vám osobně účast ve Výměně manželek pomohla?
Ano, pomalu, ale jistě realizujeme změny a utužujeme naše vztahy v rodině.

Váš vztah s manželem jste před Výměnou pojmenovala „žitím vedle sebe“, změnilo se to nějak?
Musím říct, že spoustu věcí jsem si v hlavě srovnala a uvědomila si, že naše problémy vznikaly hlavně kvůli vzájemné nekomunikaci.

Co vaše děti, jak poprvé zareagovaly na to, když se dozvěděly, že budou mít na několik dní jinou maminku a že je bude sledovat kamera?
Dcera řekla: „Je mi to jedno.“
No a Jaroslav junior nejdřív protestoval, ale pak zjistil, že štáb je v pohodě a kamera že mu vůbec nevadí.

Paraguay. Jak na vás zapůsobila?
Tý brďo (smích)! Byla jsem úplně mimo, vůbec by mě nenapadlo, že se ocitnu ve snu, protože ani ve snu by mě nenapadlo, že se podívám do takové země.

Výměna manželek

Kdybyste si měla vybrat jedno místo na světě, kde byste chtěla žít, bylo by to v Brně, Paraguayi, nebo někde docela jinde?
Nejde o to, kde žijete, ale s kým. Protože si myslím, že nejdůležitější je rodina a přátelé. Zní to jako klišé, ale opravdu můžete být na nejkrásnějším místě na zemi, jenže sama? To ani náhodou!
Brno je hezké a Paraguayi je země velkého poznání.

Co vás ve vaší adoptivní domácnosti v Coronel Bogado nejvíc překvapilo?
V prvé řadě věk mého „manžela" a pak to, že se tam zastavil čas. Pro mě se zastavil v dobrém slova smyslu, protože i chudoba má své světlé stránky. Třeba tu, že k sobě mají lidé blíž.

Myslíte si, že zůstanete s paraguayskou rodinou ve spojení?
Doufám, že ano. Jsou to velice přátelští lidé. I když jsou o generaci starší než my, tak si rozumíme. Když je na to čas, píšeme si, snad to vydrží co nejdéle.

Paraguay 3.

Jak na vaši účast ve Výměně manželek reagovalo vaše nejbližší okolí?
Spousta lidí říkalo, že by do toho nešli. Obdivují naši odvahu řešit problémy tímhle způsobem.

Když už jste si vyzkoušela Výměnu manželek na vlastní kůži, šla byste do toho znovu, kdybyste věděla, co to obnáší?
Možná jsem blázen, ale šla. Dalo mi to spoustu dobrých věcí a hodně špatného to pomalu odnáší.

 

 

Doporučila byste Výměnu manželek jiným párům, třeba jako terapii manželské krize?
Ano, určitě. Je to jedna z možností, jak si uvědomit, že dva lidé patří k sobě, a jak se říká: „Až když někoho ztratíš, tak zjistíš, jak moc ti chybí. Je to velká pravda.
Škoda, že takovou příležitost a zkušenost dostane jen málo párů. Věřím, že každý máme svůj osud, ale tohle může dva lidi pěkně nakopnout.

Co vaše pocity po té, co jste zhlédla pořad v televizi. Jaké jsou?
Teď jsem doplakala, syn tady leží vedle mě a pláče také, i dcera v pokojíku nejspíš pláče. Co k tomu víc říct.

Fotografie: Archiv TV Nova

 

Výměna manželek na Ženě-in

Šla byste do Výměny manželek?
Velikonoční Výměna manželek na Ženě-in!

 

Přijdou vám rodiny, které se přihlásí do Výměny manželek, odvážné? Šla byste do něčeho takového? Myslíte si, že z dlouhodobého hlediska může Výměna manželek párům v krizi pomoci?