Netflix? Netflix!

Možná neuškodí shrnout, o jakou službu se vlastně jedná nebo pro koho je určená. Netflix patří mezi zábavní služby, které nabízejí nespočet filmů, seriálů, dokumentů, pohádek nebo třeba reality show z celého světa.

A pro koho je služba určená? Úplně pro všechny! Vrchovaté porce zábavy si tady užije celá rodina bez ohledu na to, kdo má co rád nebo koho co zajímá. A dívat se můžete i všichni zároveň, když na to přijde. Ale o tom později.

Registrace

Registrace je jednoduchá, bez ohledu na to, kde se budete později na Netflix dívat. Stačí otevřít aplikaci Netflix na smartphonu, chytrém televizoru nebo třeba tabletu či přejít na web Netflix, například na notebooku. Pak si vytvoříte účet zadáním své e-mailové adresy a vytvořením hesla (místo pro zadání mailové adresy najdete hned na titulní stránce). Pak už si jen vyberte členský tarif a formu platby. A je to!

Tarify

Mezi jakými tarify můžete vybírat a jaký je mezi nimi rozdíl? Tarify se liší cenou a tím, co nabízejí. Vybírejte podle toho, jaká máte očekávání, co se kvality týče a podle počtu zařízení, na kterých budete pravděpodobně Netflix sledovat v jednu chvíli současně. Rodiče se mohou například dívat v obýváku na televizi, děti na notebooku u sebe v pokoji. Se správným výběrem pomůže následující přehled.

Vybraný tarif můžete kdykoli změnit a vybrat si vyšší či nižší verzi podle svých preferencí.

Něco navíc: Pro nově registrované uživatele nabízí Netflix měsíc využívání služby zdarma!

Jak mohu za Netflix zaplatit?

Možnosti jsou dvě. K účtu si buď napárujete svou platební kartu, ze které se bude hodnota tarifu automaticky každý měsíc strhávat. To můžete kdykoli zrušit. Registrace, a tím i platby, nejsou podmíněné žádnou minimální dobou užívání Netflixu. 

Úplně nově si můžete koupit předplacenou kartu nabitou kreditem a podobně jako dříve mobilní telefon si její pomocí Netflix nabít, a to na stránkách www.netflix.com/kod. Vybírat můžete z karet v hodnotách 400 nebo 1000 Kč. V takovém případě už není párování účtu s platební kartou nutné.

Tip navíc! Netflix předplacená karta je skvělým dárkem, který potěší všechny v rodině i mezi přáteli. Dárkovou kartu můžete doplnit třeba nějakým vtipným textem nebo seznamem doporučených titulů podle toho, jak dotyčného obdarovaného znáte.


Uživatelské profily

Určitě využijte možnosti nastavit si v rodině každý svůj vlastní divácký profil. Na začátku označíte, jaké filmy a seriály vás nejvíce zajímají, a pak už vám Netflix servíruje to nejlepší podle vašeho vkusu. Doporučené tituly se navíc v čase mění – služba totiž přizpůsobí svou doporučenou nabídku podle toho, na co se nejčastěji díváte. Pokud tedy holdujete spíš romantickým hrdinům, kdežto vaše polovička ocení spíš ty hrdiny akční, na každém z profilů najdete patrně úplně jinou doporučenou nabídku filmů a seriálů bez toho, aniž byste jeden druhého omezovali. Věřte nám, tohle vám hodně usnadní život.

Pokud máte v domě děti, které budou Netflix také sledovat, můžete ke svému profilu přidat čtyřmístný PIN kód. Ten jim v jeho prozkoumávání zabrání. Tuto možnost najdete v nastavení profilů.

Dětské profily

A když už jsme u těch dětí… Pokud máte děti či už dospělejší ratolesti do 18 let, můžete jim vytvořit speciální dětský profil, který nabídne výběr pořadů a filmů přesně pro jejich věk. V dětském profilu můžete totiž nastavit věkové omezení, podle kterého se upraví nabídka dostupných titulů v tomto profilu. Nastavit můžete například i to, zda se po skončení jednoho dílu seriálu automaticky načte ten další. Tak můžete mít pod kontrolou čas, který vaše děti na Netflixu stráví. 

Užijte si příběhy z celého světa

V nabídce Netflixu je například celá řada severských titulů, korejské seriály, německá dramata, jižanská romantika, španělské horory nebo i roztančené tituly z bollywoodu. Jazyková bariéra však většinou nebude problém. Netflix vybavil mnoho seriálů a filmů českými titulky nebo rovnou dabingem. Na webu netflix.com/subtitles můžete zjistit, které filmy a seriály nabízejí zvuk a titulky právě v češtině.

Doufáme, že vám předešlé řádky pomohly a teď už jste připraveni si vytvořit účet a soustředit se už jen na tu zábavnou část.

Reklama