Běh je jedním z nejoblíbenějších sportů současnosti. Nic k němu vlastně nepotřebujete. Stačí vám dobré oblečení a tenisky a pak už je jen na vás, jestli vyrazíte brzy ráno, po obědě nebo až večer po práci. Běhání vám dá fyzičku, naučí vás poslouchat své tělo a navíc díky pravidelnosti budete mít postavu k nakousnutí. Tak nad ničím nepřemýšlejte a na nic se nevymlouvejte, prostě běžte!

shutterstock-359568020.jpg

Stáhněte si aplikaci

Chybí vám motivace a kamarádku do party brát nechcete? V tom případě si stáhněte aplikaci do svého chytrého telefonu. Doporučuji appku 10K, která vás naučí běhat raz dva. Stahujte a nastavte si 14ti týdenní kurz, aplikace vás spustí na 20ti minutový běh, který se rozdělí na intervaly. Budete běhat a střídavě chodit a věřte, že po pár týdnech uvidíte velké zlepšení a výdrž.

Mějte cíl

Je jedno, jestli to bude cíl oběhnout jeden blok, zdolat 5 kilometrů nebo 10. Důležité mít důvod, proč si nazout tenisky a těšit se z toho, že tu danou metu zdoláte. Protože až se tak stane, nový cíl bude před vámi.

Mějte reálná očekávání

Pokud si myslíte, že se z vás stane maratonec přes noc nebo že budete fit&slim za dva až tři vyběhnutí, tak jste na omylu. Běh vyžaduje čas a píli. Já osobně běhám několik let, ale za opravdového běžce, který si už s klidem troufne na maraton (a dokonce se na něj těší), se považuji poslední čtyři roky. A pořád získávám nové zkušenosti.

Investujte do tenisek

Tenisky jsou základ úspěchu. Pan Zátopek by sice asi nesouhlasil, vzhledem k tomu, že on svá vítězství zdolával ve „šlupkách“, ale pokud to jen trochu jde, našetřete si na pořádné běžecké boty, které vás budou chránit před zbytečným zraněním. Uvidíte, že až si běhání zamilujete, tak bude takový nákup vyloženě radost.

Dělejte to pro sebe

Neběhejte proto, že to dělají jiní, dělejte to pro sebe!

Přečtěte si také:

Uložit

Reklama