Za chyby a nepozornosti se v životě bohužel platí! Skoro všichni máme doma televizi, rádio, počítačovou tiskárnu, počítač... a hromadu jiných elektrických spotřebičů. Výpadek proudu může těmto spotřebičům způsobit od ztráty dat až po „ztrátu jejich života“, což znamená materiální ztráty pro celé naše rodiny. Obrana proti takovému „maléru“ existuje a už je i dobře propracovaná. Jedná se o záložní zdroje, použitelné stejně dobře v domácnostech nebo i malých firmách. Že systémy záložního napájení používají velké korporace jako banky, obchodní firmy i výrobní závody, o tom není potřeba hovořit.

Produkty APC

Produkty APCNěkdy si ani neuvědomuje, že žijeme v podstatě v elektrickém světě. Zařízení, závislá na nepřetržité dodávce energie, přibývají všude kolem nás a přebírají stále složitější a životně důležitější funkce. Když nastane výpadek proudu, zmizí nejen obraz z televizní obrazovky, zastaví se klimatizace a chladnička, ale hrozí i větší ztráta. Můžeme přijít o nezálohovaná data v počítači a výsledky práce, které se v některých případech už ani nedají nahradit. A někdy jde i doslova o život. Nevěříte? Chovatelé akvarijních rybiček by vám mohli snést množství případů, kdy je zastavení elektrického okysličovacího přístroje připravila o letité výsledky jejich chovatelského úsilí...

Produkty APCJednou z možností ochrany v tomto případě jsou záložní zdroje, takzvané UPSky - koupíte je v obchodě s elektronikou stejně jako v Makru. Ty nejspolehlivější mají značku APC. Jsou složené z baterií a filtrů. Filtry rozlišují velikost napětí a dojde-li k výpadku proudu, aktivují se baterie, které po určitou dobu nahradí funkci elektrické sítě. Dnes už jsou určeny i pro uživatele domácích počítačů a na první pohled vypadají jako robustní multizásuvka. Nejen počítače, ale i jeho periférie (monitor, telefonní modem, tiskárna a další) zůstávají pak po určitou dobu bezpečně v činnosti. Záložní bateriový zdroj je stále připraven k použití pro ochraně kritických aplikací v případě jakékoliv poruchy napájení.

Vzhledem k úloze, které záložní zdroje plní, nebývají investice do jejich pořízení vysoké. Vždyť se dají pořídit už za 1500 Kč škody, jimž dokáží předejít, mohou být neporovnatelně vyšší. Ti zkušení o tom vůbec nepochybují.

Produkty APC pro domácnosti a malé firmy, nabízejí ochranu napájení pro bezdrátové sítě, počítače, herní konzole a další domácí a kancelářské elektrotechnická vybavení. Zajišťují záložní provoz na baterie při výpadcích napájení a nebezpečném kolísání napětí a poskytují ochranu proti škodlivému přepětí a špičkám.

Reklama