V očích dětí jsou dva měsíce prázdnin krátkou dobou, rodičům však mohou připadat takřka nekonečné. Také řešíte každý rok otázku, jak zabavit děti, když tábory jsou obvykle na dva týdny a prarodiče si potřebují také odpočinout od hlídání? Možná se to na první pohled nezdá, ale skvělé zážitky s rodinou na vás čekají i v Praze. Zvlášť, pokud máte aplikaci 2GIS.

Chytří rodiče mají 2GIS

2GIS

Zdroj foto: freeimages.com

Díky informačnímu systému 2GIS s 3D mapou se z vás stanou odborníci na Prahu, kteří hravě strčí do kapsy i rodilé obyvatele této metropole. Ve formě aplikace si můžete 2GIS zdarma stáhnou přes App Store, Google play, BlackBerry World nebo Windows do svého chytrého telefonu a tabletu, takže budete mít celou Prahu doslova na dlani. Aplikace 2GIS funguje dokonce i bez mobilního signálu nebo wi-fi sítě, takže vám poradí za každých okolností.

Pražská ZOO

Návštěva ZOO je v Praze takřka povinností. Je to zároveň místo, které vás nadchne stejně jako vaše ratolesti. Ne bezdůvodně se stala čtvrtou nejlepší ZOO na světě. Na místo se snadno dostanete díky aplikaci 2GIS, která zobrazí ZOO na mapě Prahy a pomocí plánovače tras vám poradí nejvhodnější cestu z místa, kde se právě nacházíte. To je však jen začátek. Aplikace 2GIS je totiž tak podrobná, že obsahuje i plánek samotné ZOO s detailním rozmístěním cest a výběhů zvířat. Díky tomu vždy přesně uvidíte, kde se zrovna nacházíte, a nebudete odkázáni pouze na papírový plánek a směrovky.

Kid

Zdroj foto: freeimages.com

Stromovka

Nedaleko Pražské ZOO je rozlehlá Královská obora Stromovka. Pro rodiny nabízí řadu možností vyžití. V aplikaci 2GIS jsou zobrazeny nejen všechny možné cestičky, ale také dětská hřiště. Travnaté plochy Stromovky jsou ideální pro hraní fotbalu, házení s létajícím talířem nebo lenošení na dece. Hlavní cesty lemující oboru jsou asfaltové, takže si na své přijdete i na kolečkových bruslích. K občerstvení můžete využít restauraci či místní stánky, větší zábavu si ale jistě užijete při rodinném pikniku. V parku jsou totiž vyhrazená i místa pro grilování. Den ve Stromovce můžete spojit také s návštěvou Planetária či Mořského světa. V přilehlém Výstavišti Holešovice se o víkendech konají také různé akce a veletrhy.  

Kid

Zdroj foto: freeimages.com

Koupaliště

Zchlazení v Praze nabízí přibližně 40 bazénů, koupališť a plaveckých stadionů. Aplikace 2GIS najde to nejlepší místo přesně podle vašich představ. Stačí zadat slovo bazén či koupaliště do vyhledávače a vybírat podle kritérií. 2GIS totiž obsahuje aktualizované informace o otevírací době, možnostech platby či dalších službách jako wellness, sauna apod. Využít můžete také plánovač trasy pro cestu automobilem i městskou hromadnou dopravou. 2GIS vám poradí i nejbližší možnosti parkování. Dokonce se na mapě zobrazí také přesný vstup do areálu, abyste nemuseli složitě obcházet oplocení kolem dokola.

2 GIS

Jak pracovat s informačním systémem 2GIS krok za krokem:

  1. Aplikaci 2GIS si zdarma stáhněte přes App Store, Google play, BlackBerry World nebo Windows. Všechny funkce a mapy fungují i v offline režimu. Vyhledávat můžete také online přes webové stránky www.2gis.cz.
  2. Do vyhledávače mapy 2GIS napište místo, které chcete navštívit. Výsledky se zobrazí na mapě včetně vstupu do budovy, otevírací doby, možnosti platby, kontaktu či webových stránek.
  3. Zvolte si variantu dopravy – jedete-li MHD nebo autem, využijte plánovač trasy. Uvidíte také nejbližší parkoviště, počet parkovacích míst, informace, zda jde o veřejná místa nebo placené zóny, kolik se platí za hodinu, od kolika do kolika hodin můžete parkovat bezplatně i jak dlouho smíte na některých místech stát.
  4. Místo můžete přidat do seznamu oblíbených, abyste se k němu v případě potřeby mohli co nejrychleji vrátit.
Reklama