Jedny šaty rovná se stovky hodiny práce
 
Michelle Williams, která byla nominovaná na cenu Nejlepší ženský herecký výkon za film Fabelmanovi režiséra Stevena Spielberga, vynesla zakázkovou asymetrickou róbu ručně zdobenou zlatými flitry. Cenu sice nevyhrála, bodovala Cate Blanchett, ale rozhodně svými zlatými šaty přitáhla pozornost. Po celé ploše byly ručně zdobeny a jsou vyrobeny z hedvábné organzy. Zdobení je tvořeno čtvercovými flitry, prokládanými křišťály Swarovski a skleněnými rourkami. Partie dekoltu je lemovaná kovovými korálky. Pokud vás zajímá, jak dlouho zkušené švadleny ze salonu značky Louis Vuitton pracovaly, vězte, že výroba šatů trvala 180 hodin a dalších 980 hodin zabralo ruční zdobení. Celkem bylo použito neuvěřitelných 22 350 flitrů.

63c68f4683477obrazek.jpg
Foto: Louis Vuitton

Její stylistka Kate Young outfit doplnila objemným náhrdelníkem od šperkařské značky Tiffany & Co. Ze stejné dílny byl i výrazný zlatý prsten posetý kameny.

63c68d6bbff0dblobid0.jpg
Foto: Louis Vuitton

I zakázková, plně zdobená hedvábná róba s tvarovanými rozparky, kterou si oblékla americká herečka Danielle Deadwyler, dala švadlenám zabrat. Šaty jsou vyrobeny ze síťoviny, zdobené stříbrnými flitry, pro udržení linie aplikovanými na vrstvu trojité organzy. Dekolt a průramky jsou zdobené výraznou aplikací z křišťálů a kovových korálků ve formě 3D řetězu. Výroba šatů v salonu Louis Vuitton trvala 250 hodin, dalších 340 hodin zabralo ruční zdobení.

63c693bf59db2blobid0.jpg
Foto: Louis Vuitton

Danielle si k šatům vybrala šperky značky BVLGARI. Náhrdelník High Jewelry necklace je z platiny s 1 diamantem v brusu smaragdu, náramek High Jewelry z bílého zlata s 20 kulatými brilianty a prsten High Jewelry se žlutým diamantem.

63c691539c6edobrazek.jpg

Foto: BVLGAR
Zdroj informací: tiskové informace BVLGAR a Louis Vuitton, Instagram Kate Young, wwd.com