Babímu létu už asi definitivně odzvonilo a nastává ten pravý nevlídný podzim se zakaboněnou oblohou, studeným větrem a přízemními mrazíky. Už jste vytáhli ze skříní teplé kabáty a bundy? Já se přiznám, že stále ještě vzdoruji. Do zimních svršků se mi nechce. Mám pocit, že ještě nenastal jejich čas. Děsí mě představa, že když je dnes navléknu, jako bych zimu přivolala, uspíšila, přilákala.

Mluvím vám z duše? Tak to jste přesně ve správném článku. Mám pro vás pár tipů, jak fikaně vyzrát nad zimou, užít si volnosti a přitom být náramně šik.

Když ještě není taková zima

Vystačíme si s objemnými šátky: Jsou úžasným a nepostradatelným podzimním doplňkem, který se dá nosit na mnoho způsobů. Nejbrilantnějšími mistryněmi v jejich vázání jsou bezesporu Francouzky. Lepší inspiraci než na pařížské ulici sotva najdete. Abyste se tam nemusela trmácet, přeneste se tam alespoň obrazem. Jak vidíte, velké šátky nejen zahřejí,  mají šmrnc, ale náramně oživí a promění fádně barevné oblečení.

satek

Když je chladněji

Přijdou na řadu heboučké šály a teplé plédy. Buď mohou být z masivní strukturované pleteniny omotané pěkně až k nosu, nebo naopak jemné, ale široké, do kterých se můžete krásně zabalit. Šály a plédy mají tak jako šátky širokou škálu využití. Zkuste třeba okopírovat zajímavý fór z přehlídek a přepásejte je širokým opaskem.

Proč nevyužít jejich mnohotvárnosti, nekonečné řady barev, materiálů i způsobů vázání, které se nám nabízí?

fashion

fashion

fashion

fashion

fashion

Když už je chladno

Pořiďte si pončo. Je to hřejivý, pohodlný a módní kousek, který vám do jisté míry nahradí kabát nebo bundu. Ponča se poslední dobou stávají velkým hitem a není divu. Mají spoustu předností. Sluší takřka každé postavě, dají se nosit k sukním i kalhotám, bude vám v nich zaručeně teploučko. Ať už si pořídíte klasické vlněné nebo pletené, s pončem nemůžete sáhnout vedle. Pak už záleží jen na vás, jestli bude s rolákem, kapucí, třásněmi, pestré či jednobarevné, hutné nebo vláčné. S pončem budete mít nejen obě ruce volné a přitom přikryté, ale budete zaručeně nepřehlédnutelná.

fashion

fashion

fashion

Pončosvetr 

fashionOdpusťte mi ten poněkud nezvyklý název, ale nic výstižnějšího mě při pohledu na tento model nenapadlo. Je to takový kříženec svetru a ponča nebo plédu. Oproti nim má však dvě přednosti. Je originálnější než svetr a na rozdíl od plédu nebo ponča s ním nemusíte zápasit, abyste ho udržela na místě.

 

 

 

 

Která z těchto milých, laskavých a navíc hřejivých věciček vás nejvíc zaujala?

Reklama