Je na nás, abychom se v rámci „předvánočního shonu“ postaraly o navoněnou a vycíděnou domácnost.

 

Kdybychom chtěly mít všude, ale skutečně všude doma absolutně čisto, musely bychom si jen kvůli uklízení vzít alespoň týden volna. Domácnost by byla jako klícka, ale nám by to na klidu a na kráse nepřidalo. Pojďme si letošní Vánoce tak trochu odpočinout a na předvánoční úklid se podívat z jiného úhlu.

V dnešní době je zcela normální utrácet nesmírné finanční obnosy za nové modely automobilů, často za tolik zbytečné věci v hypermarketech anebo za naši vizáž a garderobu. Nebylo by rozumné si trochu v těchto směrech odpustit a ušetřit si na úklid?

 

Mnohým to možná přijde zbytečné, jelikož se nám nechce utrácet za práci, kterou jsme schopny zvládnout samy. Ale není ta naše únava a stres z toho, zda "to" letos všechno stihnem, příliš vysoká daň?

 

Přitom stačí tak málo.

Na objednání úklidové firmy nám stačí pár minut a Zlaté stránky. Zvednout telefon a domluvit si vhodný termín.

Využití firmy na úklid domácnosti dnes už není žádná vzácnost. Pokud by se někdo objednání zdráhal pro případnou ostudu nebo by se bál "co by tomu řekli lidi", je třeba připomenout, že se píše rok 2004 a babičky, ať si říkají co chtějí.

 

Pojďme tedy společně tento rok udělat kompromis.

Naleštěme si nábytek a třeba i kliky u dveří, v klidu si napečme cukrátka (po bytě to o Vánocích přeci musí vonět vanilkovými rohlíčky) a vyzdobme si byt vánočními „cinkrlátky“. V tomto je i radost, hlavně pokud jsou doma děti a ty zvědavě přihlížejí, náruživě pomáhají (myslím ty malé, velcí jsou v těchto chvílích pravděpodobně nepřítomny) a i tento rituál je pro ně součástí přípravného rituálu na Ježíška.

 

Další potřebný úklid, jako je mytí oken, čištění koberců apod. nechme na úklidové firmě.

Já sama jsem této služby dosud nikdy nevyužila, a tak jsem  ohledně předvánočního úklidu vyzpovídala pana Richarda Týnského ze společnosti NOVÝ ÚKLID a. s.:

 

Jaké služby jsou u vás nejčastěji v předvánoční době objednávány?

 

"Nejčastěji si naši zákazníci objednávají především mytí oken, čištění koberců a čalouněného nábytku, voskování podlahových ploch."

 

Řekněte nám prosím, alespoň řádově, kolik toto vše stojí?

 

"Celkový úklid třípokojového bytu se pohybuje od 1 200,00–do 2 000,00 Kč."

 

Jak dlouho dopředu je třeba si tyto služby objednat?

 

"Ideální je zhruba tak týden dopředu, o tyto služby je celý rok velký zájem."

 

Opravdu není nutné se před Vánoci ztrhat. S klidným svědomím přenechte část úklidových prací odborníkům. Ušetřený čas pak určitě využijete nějakou příjemnější činností.

Reklama