Doba dovolených se pomalu blíží, a pokud se chcete vyhnout zarudlé pleti, předčasným vráskám, pigmentovým skvrnám nebo spálení, tak tělo ani tvář nešiďte a dopřejte jí to, co si zaslouží, tedy kvalitní péči s vysokou ochranou!

Jak vyzrát na slunce

Milé Ženy-in, aby byl pro vás pobyt na slunci co nejbezpečnější, dodržujte několik pravidel a na pomoc si přizvěte ty správné bodyquardy s dostatečně vysokými ochrannými faktory. Pro ochranný faktor, který chrání proti UVB záření, se na obalu výrobku používá zkratka OF či SPF, číslovka pak uvádí výši ochrany.

sun

A výmluvy neplatí, s používáním kosmetiky totiž zabráníte poškození a předčasnému stárnutí kůže, takže chráníte své zdraví a určitě ušetříte za protivráskové krémy a estetické zákroky. A navíc získáte ještě jeden bonus - s vyšším faktorem sice broznový nádech kůže získáte pomaleji a tedy o něco později, za to vám pak mnohem déle vydrží.

Na množství záleží

„Pro optimální ochranu pokožky potřebujete nanést na celé tělo zhruba 6 čajových lžiček přípravku na opalování - jednu na každou paži, jednu na každou nohu, jednu na horní část těla a jednu na záda. Větší pozornost věnujte i citlivým oblastem: uším, nosu, rtům, zátylku a tak dále, náchylné ke spálení jsou také ramena, boky, spodní část zad, nárty a zadní strana kolen,“ říká doktorka Katja Warnke z oddělení výzkumu a vývoje sluneční kosmetiky Nivea.

Tři pravidla, jak si užijete pobyt na slunci:

1. Nikdy nezůstávejte na slunci celý den, a to ani v případě, že používáte kosmetiku s vysokými UV filtry. Vyhýbejte se slunění v době mezi 11. a 15. hodinou odpoledne, kdy je slunce nejvýš a je nejagresivnější.

2. Opalovací kosmetikou nikdy nešetřete a tělo vždy pečlivě natřete od hlavy až po paty. Pečlivě znamená také dostatečně, tedy tak, aby kůže byla bezprostředně po natření bílá. Obecně se doporučuje přípravky aplikovat 20-30 minut před sluněním a nechat ho vstřebat.

3. Dostatek tekutin je stejně důležitý jako ochranná kosmetika. V horkých dnech se lidské tělo snaží ochlazovat a regulovat svou vnitřní teplotu pocením a odpařováním vody z povrchu pokožky. Z tohoto důvodu potřebuje mnohem více tekutin než v jiné dny. Takže mějte vodu stále po ruce a průběžně upíjejte.

Po návratu ze slunce, ideálně večer po koupeli, dopřejte pokožce maximální hydrataci prostřednictvím zklidňující kosmetiky. Tím navíc prodloužíte opálení a ochráníte kůži před olupováním.

A jaké kvalitní opalovací krémy v různých cenových kategoriích lze sehnat na trhu? Nahlédněte do naší fotogalerie:

foto: archiv značek, Ilustrační foto: Garnier

 

Reklama