„Miláčku, co kdybychom zítra povečeřeli u tebe? Už jsme spolu dva měsíce a ještě nikdy jsem nebyl u tebe doma. Uděláme si hezkej večer u vínka a při svíčkách, co? No, tak, vždyť už mi to slibuješ už týden…“ 

Tak a je to tady, sakra, už zas. Co s tím? Tentokrát mi už další výmluvy nezbaští. Vytopená předsíň už tu byla, sestra nemůže mít depresi každý druhý den - ještě si pomyslí, že to máme v rodě, další návštěva babičky ze Znojma nepřichází v úvahu, zase by se pídil po Veltlínském Zeleném. To znamená – mlžit i nadále a ztratit poslední zbytek sebeúcty, jít s pravdou ven a vyplašit ho, ne-li ztratit úplně, a nebo souhlasit a čekat šílené fiasko.

 

Od chvíle, kdy jsem se mezi třemi ctiteli konečně rozhodla pro toho pravého pana Božského, šlo všechno jak po drátkách. Cítila jsem se jako Pretty Woman. Můj miláček mne oslňoval téměř při každém setkání – kytky už ani nepočítám, mám jich plné vázy, ale tu mne čekalo překvapení v podobě lístků na divadelní představení vyprodané měsíce dopředu, tu jsem se s radostí nechala pozvat do luxusní restaurace, zatím posledním a nejkrásnějším dárkem byl nádherně strávený víkend v romantickém alpském hotýlku. Zkrátka a dobře, během posledních týdnů jsem doháněla všechno, co jsem propásla za poslední roky, kdy mi společnost dělali dnešníma očima viděno samí hulváti a nevycválanci. Ať to trvá věčně. Toto přání naplňovalo mou mysl každé ráno, kdy jsem se probouzela v jeho posteli.

 

Asi před čtrnácti dny náš vztah začal nabírat zcela nečekaně nové obrátky. Už to nebyl „jen“ nezávazný vztah založený na kvalitním sexu, tady začínalo (samozřejmě k mé radosti), jít do tuhého. A mně to rázem došlo – tohohle chlapa nesmím nechat odejít jako ty ostatní. Na rozdíl od nich je skvělej, super, prostě nej. Byla by fatální chyba, aby vše ztroskotalo na mé neschopnosti. Musím mu jeho péči nějakým způsobem vracet. Jídlo a milostné hrátky, to jsou dvě základní věci, které dělají chlapa spokojeným. Tuhle věčnou pravdu mi vtlouká do hlavy moje maminka snad od narození.

 

Milostné hrátky není zapotřebí komentovat, tam to lepší nebude. Ale to jídlo. Brrrrr. Ani se mi nechce pomyslet, že budu mít možnost konečně ukázat, jaká jsem „hospodyňka“. Vždyť až zjistí, jak jsem v kuchyni nemožná a že vrcholným dílem mého kulinářského umění je hrachovka z pytlíku, uteče. Kdo by se mu taky divil, takových jako já může mít na každém prstě nejmíň pět. Nejmíň…

 

A jéje, už se zase začínám litovat, hotová Bridget Jones. No nazdar. Houby Pretty Woman, já jsem česká Bridget! To chce údernou akci... I když tedy vaření není zrovna činnost, ve které bych excelovala. Jaké jídlo by mu mohlo chutnat? Musí být samozřejmě jednoduché na přípravu, protože v kuchyni nechci strávit celý večer... Moment, co že to říkala zasloužilá mamina Petra na třídním srazu? Ta  přece svému Tomášovi vaří denně teplé večeře? Že Bridget ji líp neposlouchala! Něco, po čem se může utlouct a ještě pak myje nádobí, protože si myslí, jak je jeho ženuška zchvácená po hodinách strávených u plotny a přitom je to prý brnkačka... No tak, co to... Už to mám! Těstoviny! Jasně! Ale říkala něco o zaručené značce. Myslím, že to byla Barilla. Radši Petře, až budu stát u regálu s těstovinami, brnknu. Pro jistotu, abych místo osvědčené lahůdky nekoupila nějaký blaf.

 

Tak se podíváme, co jsem to vlastně koupila ... mašličky „farfalle“ v modré krabičce. Vypadají krásně. Paměť mám fenomenální, i po lahvince vína jsem si značku Barilla zapamatovala skvěle. Návod tu je – a ty tvary, paráda. To by při troše dobré vůle mohlo projít. Miláček zbožňuje olivy a jak koukám, v omáčce Barilla s nimi rozhodně nešetřili ... navíc fantasticky voní! Že bych to přece jen zvládla? Dnes je to na zkoušku, ale co zítra... Tak zapnout stopky a jde se na věc!

 

Paráda. Hotovo – taková dobrůtka. Příprava večeře mi i s opláchnutím nádobí trvala necelých dvacet minut.  Těstoviny se nelepí a omáčka – jedna báseň. Dohromady pohádková záležitost. Proč  jsem se vlastně tak stresovala, vždyť jsem skvělá, jsem jednička!!! Jsem zas Pretty Woman (Bridget – ty to pochopíš a promineš mi).

Tak to bychom měli. Zítřejší úspěch je zaručen. Ještě že existuje něco tak geniálního jako Barilla. Hádejte, na co ode dneška  nedám dopustit?

Reklama