Čtenářka Vlaďka006 nám poslala zprávy o rekonstrukci svého bytu. Velmi vtipnou. A přidala řešení prudivých vztahů na pracovišti… Děkuji Vlaďko006

Krásný den celé redakci a čtenářkám,

po delší odmlce zase píšu. Nyní mám za kolegy dva dělníky Pata a Mata. K našem stávajícímu bytu jsme si přikoupili byt sousední. Nějak jsme se rozrostli. Máme s manželem 16 letou švagro-sestro-dceru, kterou neustále pronásleduje naše dvouleté stíhačka a za stíhačkou lítá hyperaktviní pes (o něm vám snad napíšu příště, protože jsem slíbila, že jakmila si pořídíme nového psího kamaráda, dám echo).

V rámci zachování posledních zbytků duševního zdraví rodiny jsme se rozhodli bezprodleně rozšířit byt o studovnu a hernu.

Zrovna včera naklusal Pat a Mat. Hned od rána. Měli nám probourat šenghenský prostor mezi dvěma byty. Hezky z chodby do chodby. Jako bonus nám probourali i ložnici sousedící s chodbou. No co, díra to zase tak velká není, spát budem všichni v obýváku jako za starejch časů. Nějak to ten jeden den vydržíme.

Hermeticky jsem se uzavřela v obýváku za dřevěnou konstrukcí, co sestavil manžel. Pat se snažil za mnou dostat do obýváku, že se Mat polil kafem, prý jestli nemám kalciovku a obvaz. Pat si nedokázal poradit s konstrukcí a tak s ní lomcuje a lomcuje až na něj konstrukce spadla a vyčnívající hřebík mu rozrazil obočí.

Slyším řev, vyletím z obýváku. Nechápu. Mat se tlemí se sbíječkou v ruce, nedává pozor a kus odlítnuté omítky mu padá na nohu. Upuštěná sbíječka se kroutí po podlaze a dělá ďolíky. Modlím se, aby se nedokroutila až do nově postaveného WC a nezničila naší krásnou modrou dlažbu. Tak se pro změnu tlemí Pat. Opírá se rukou o napůl zničenou konstrukci na hermetické uzavření. Řvu: „Bacha, padá to!“ Konstrukce se bortí, smetla sebou bylinky ve sklenici, co jsem měla na lince. Sklenice padá na Pata, minula hlavu, rozbíjí se až o rameno. Naštěstí jsou z ní velký střepy, co jdou dobře vyndat. Tlemí se oba. Do smíchu mi moc není. Vypatlala jsem půl lékárničky, šenghen stále není hotov.

Mat bere znovu sbíječku. Nechci to vidět, nechci to vidět. Prchám do obýváku bez hermetického uzavření. Chcípnu, jsem alergik na prach a mám všude po bytě prachové víry.

Pomalu ale jistě beru do rukou tužku a pero, že napíšu poslední vůli. Pak si vzpomenu na červený šanon. Znáte červený šanon? Ten je přece nejdůležitější. S kolegyní jsme jej využívaly dost často. My holky z finanční účetní jsme držely pospolu.

Neustále nás prudil ředitel, jež měl kancelář přímo za našimi zády a rád nechával v zimě otevřeno, aby na nás táhlo. Alespoň jednou denně nám spestřil den nějakým provokativním proslovem. Na provokace to on byl machr. Když nebyl ve své kůži a provokace byly jen slabý čajíček, ochotně ho zastupovala personální, jež seděla přímo naproti nám.

Byly jsme s kolegyňkou de facto pod neustálou kontrolou a snůžkou rejpání. Vyřešily jsme si to po svém. Měly jsme kamaráda do deště :D.

Posílám foto návod, jak si takového kamaráda vyhotovit.
1. Vezměte červený šanon. Červený šanon nejlépe najdete, červená prostě bije do očí. Tak abyste ho v návalu vzteku našli.

červený šanon


2. Když se Vám už hromadí na stole halda papírů a do toho kolegové prudí, dejte si červený šanon na vrchol stolu

červený šanon


3. Když je nejhůř, mrkem, jestli je obsah neporušen

červený šanon


4. Chvilku se kocháme pohledem

červený šanon a flaška


5. Když je ještě hůř, nalejem si prcka, pak do druhé nohy, ať nekulháme a zjistíme, že se to dá v práci vydržet

červený šanon a flaška s panákem


6. Nic se nemá přehánět

nic se nemá přehánět


Vladka006
P.S. Dnes měli Pat s Matem přijít ráno na osmou, že díru zaplácnou a rovnou zasadí futra a dveře. Je 10 a po Patovi a Matovi ani vidu ani slechu.
Text nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne:

  • Kolega, kolegyně, která vás štve.
  • Napište mi, čím vás štve
  • Co vám provádí
  • Proč ji/ jeho nesnášíte

pište na e-mail:

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes v 16 hodin odměním. Čím, to se rozhodnu až podle vašeho příspěvku, ale věřte, že nebudete litovat.


A máme tu osmou otázku dnešní soutěže.

Pravidla najdete v novince vyšlé dnes v 8.00

Odpověď na otázku v žádném případě nevkládejte pod tento článek. Přečtěte si pravidla.

1 6  Nejdelší řeka světa?

Reklama