Tak tomu říkám povedený žertík, který měl kromě legrace iniciátorů i výchovný efekt. Poslala nám ho naše čtenářka s nickem Renicek a možná by stál za okopírování.

Apríl je náš oblíbený svátek! Máme báječné, vtipné a hlavně originální kamarády, takže je od rána o zábavu postaráno a i když jsem ve střehu, často mě některý z nich dostane. Ale nejlepší aprílový žertík jsme provedli někomu jinému.

Pracuji na předměstí velkého města. Je to tu fajn, pěkné místo, dobrá čtvrť, jen je široko daleko jediná restaurace, kam je možné zajít na oběd. Je to poměrně příšerná restaurace. Ušmudlaný a nesympatický personál, ne moc čisté prostředí, kuchyně mírně podprůměrná… nebývalo tak zle, ale změnil se majitel a s ním i úroveň.

Když nás asi tak jednou do týdne omrzí obědy z domova a chce se nám dát si něco teplého, vyjdeme si tam. Je nás obvykle asi šest. Taky prima vtipálci. Předloni jsme se rozhodli, že jim jejich nepříjemné chování trošku oplatíme. Kolega s nejserioznějším hlasem zavolal do restaurace. Představil se jako zdravotní a potravinářská kontrola a ohlásil, že kolem poledne dorazí  na větší inspekci.

Mysleli jsme, že je trošku vystrašíme, ale nečekali jsme až takovou reakci. Po třech hodinách od telefonátu, kolem poledne jsme se vydali na oběd a čekali, že číšník bude mít aspoň čistou košili, ale vůbec jsme se nedostali dovnitř. Velká cedule na dveřích hlásala, že je zavřeno, asanace podniku. Otevřená okna, v nich vyložené ubrusy,  uklízečky narychlo povolané na směnu, zezadu restaurace vytahané hrnce a další nádobí a vůně úklidových prostředků táhnoucí se do dáli….

Byl to skvěle podařený vtípek. Jen oběd jsme si museli jít koupit do samoobsluhy. Odpoledne jsme zavolali znovu a nahlásili apríl! Vyslechli jsme si několik vybraných sprostých nadávek a zavěsili. Druhý den byl v podniku sice čistěji a poklizeno, ale další týden zas vše ve starých kolejích.

Dokonce snad je teď ještě hůř… tak že bychom letos zas něco vymysleli ??

Renicek.

Tak to byl opravdu vydařený fór a za to kručení v žaludku určitě stál

Text nebyl redakčně upraven

Reklama