Avokádo miluji. Vždycky, když ho spotřebuji, nechávám si pecku ve snaze vypěstovat z ní rostlinku. Zatím se mi to nikdy nepodařilo. Asi jsem na to šla špatně, ale nevzdávám se. Bude fungovat následující postup?

Je avokádo ovoce, nebo zelenina?

Avokádo je ovoce, ačkoliv není vůbec sladké a jeho chuť připomíná spíše ořechy. Ačkoliv je hodně tučné, hodí se i k dietnímu stravování, protože tuky v něm obsažené jsou zdravé lehce stravitelné. Kromě toho obsahuje velké množství minerálních látek a vitamínů, zvláště skupiny B.

Slyšela jsem, že je poměrně jednoduché z pecky vypěstovat rostlinku, ale mně se to zatím nepodařilo. Buď jsem neměla trpělivost, nebo jsem nechala pecku uschnout. Až tyto obrázky mě inspirovaly k tomu, abych to znova  zkusila.

n

Myslím, že postup netřeba komentovat.

Také to vyzkoušíte, nebo už máte vypěstovanou rostlinku? Šly jste na to stejně, nebo jinak? Napište nám své zkušenosti

Na závěr recept na vynikající pomazánku:

Co budete potřebovat?

  • Avokádo. Zralé by mělo mít hodně tmavě zelenou až černou slupku a při zmáčknutí je měkké asi jako broskev.
  • Jemně nakrájenou cibulku, cherry rajčátka, feferonku, limetkovou nebo citronovou šťávu, sůl.

Postup

Rozkrojte podélně zralý plod, jak vidíte na obráku nahoře. (Plod by měl být měkký.) Vyjměte pecku a dužinu vydlabejte lžičkou. V misce vidličkou rozmačkejte s drobně nakrájenou cibulkou, cherry rajčátky, a minimálně jednou feferonkou. Smíchejte a dochuťte limetkovou nebo citronovou šťávou a lehce osolte.

Podávejte s kukuřičnými tortilami - Je to skvělá, lehká večeře, ale i jako dobré „zobání“ k bílému vínu.

Zdroj foto: facebook Green Renaissance

Čtěte také:

Reklama