Včera jsme měli v redakci velký den. Čekali jsme příchod Michaely Dolinové. Nejvíc jsem byla nervózní já. Byla to totiž moje akce, a tak jsem přešlapovala na chodbě a sledovala hodinky. Jistě že měla ještě hodinu čas do příchodu, ale vysvětlete to mému vystresovanému mozečku. Stresovala jsem se však naprosto zbytečně. Michaela přišla včas, uvařili jsme ji kafíčko a ona zasedla k mému počítači. Hned začala odpovídat na otázky a nepotřebovala ani moji asistenci. S počítačem si poradila docela dobře!

 

A jak rozhovor s Michaelou vypadal? Vybrala jsem pro vás pár nejzajímavějších otázek, aby vám nebylo popřípadě líto, že jste něco propásly.

 

satorie: Proč jste si nechala zesvětlit vlasy? Už vám šediví? :)
Michaela Dolinová
(13:07): No to víte, že jo!!!!! Nejdříve jsem si je u hlavy dobarvovala. No znáte to. Když dobarvujete, tak musíte srovnat i tu barvu vlasů kolem a stále vlastně ztmavujete. A když jsem už nevěděla, jakou že to barvu vlastně mám (původně kaštanovou), řekla jsem si, že to zesvětlíme a dobarvíme zpět na moji původní. A když jsme začali s mojí kadeřnicí melírovat - je to věda - tak se mi to zesvětlování začalo líbit. Nato mi zavolala hlavní scenáristka z Ordinace, jestli v tom budu pokračovat, a jestli jo, tak ať přitvrdím, že mi na to napíše změnu postavy - vlastně její image. No nešla byste do toho? Změnila jsem kadeřníka, mladšího a progresivnějšího, a nakonec je z toho toto.

1sojka: Vaše energie mě nabíjí na dálku, kdykoli vás vidím na obrazovce. Navíc toho stíháte opravdu hodně. Přesto působíte velice vyrovnaně, spokojeně, plna sil. Jak si dobíjíte baterky?
Michaela Dolinová
(13:15): Tak především, základem je to, že jste zdráv a neustále na to myslíte. To už je dar sám pro sebe. Ale stejně si uvědomuji, že má schopnost se radovat je větší než u jiných. Asi to bude tím, že jsem jednodušší osobnost, která se nenechá vyvést z míry nějakým blbem. Věřím na to, že dokážu přinést lidem radost tím, že se na ně budu smát, usmívat, a není to klišé. Zkuste to. To se neskutečně dokáže vrátit. A je to přitom jednoduchý fyzický úkon. No a jestli se to přenese i skrz obrazovku, tak to je super.

klaraKL: Já jsem se chtěla zeptat, jakou máte ráda kuchyni, jestli ráda vaříte a pro koho nejradši? Díky a hezký den!
Michaela Dolinová
(13:16): Mám ráda německou a polskou. A taky ruskou. Jsou neskutečně dobré, ta spousta smetany a zahuštěných omáček a jídel - německých, které se vaří v jednom hrnci. Už mám zase hlad!!!

OlgaMarie: Můžete upřesnit region (oblast), odkud je vám chuť červeného vína nejpříjemnější? Děkuji.
Michaela Dolinová
(13:22): Mám ráda ty z Chorvatska, Itálie, španělská jsou moc těžká, nemusím chilská a australská. Chutnají mi i některá z Jižní Moravy. Nejsem bůhvíjaký znalec, ale poznám snad suché, kvalitní víno. Je to jednoduché, z nekvalitního mě okamžitě začne bolet hlava.

Moncicacka: Byla jste letos na dovolené?
Michaela Dolinová
(13:31): Dovolená byla v Itálii. Pod Anconou u Jaderského moře. 2 týdny. Opálení už leze dolů a já bych si klidně ještě takový týden na doopálení a doodpočinutí dala. Sama s kamarádkou. Celé prázdniny jsem zabalovala a vybalovala děti i sebe na různé pobyty. Snažila jsem se být s nimi co nejvíc, prostě jsme to nějak vykrývali s mým mužem a babičkami. Ty 2 měsíce teda dají někdy zabrat!

tolíček*: Dnes tu proběhla zmínka o tom, jestli dítě nebo kariéra - jak jste to řešila vy? Jde dělat obojí najednou?
Michaela Dolinová
(13:41): Tolíčku, díky tomu, že je moje práce variabilní, pohyblivá, nestálá a proměnlivá - TO JDE: Vlastně jsem neměla mateřskou dovolenou. Začala jsem během raného mateřství odbíhat točit relace o počasí na 2 hodiny, to jsem si u nich nááááádherně odpočala, a pak zase domů. Pomáhala mi moje maminka a také můj muž. Byl opravdu skvělý. Prostě jsme to dělali s dětmi napůl. Je pravda, že kdybych se měla vrátit na 8-9 hodin do práce, bez možnosti útěku - to bych v takové pohodě nebyla. To bych prostě nějak více řešila. Nevím, to je dilema. Sama jsem vyrůstala do svých 4 let u prarodičů a maminka se mi začala více věnovat až potom a můžu říct, že to nijak negativně nepociťuji, a ani jsem nepociťovala.

dasena: Dobrý den, paní Michaelo, jste sympaťačka, ale mně by zajímalo, jak to děláte, že jste tak štíhlá, teda pokud mi napíšete, že nejíte, tak to je recept dobrej tak akorát na zhroucení:o), teda pro mne
Michaela Dolinová
(14:01): No ale ono se nic jiného předepsat nedá. Nejhorší jsou první 2-3 kila, pak už začnete ze shazování mít radost, scvrkne se vám žaludek a pak to jde. Já jsem vynechala přílohy. Absolutně. Chleba, špagety, brambory, rýži - nic. Jím jen maso, sýry, ovoce, zeleninu, občas čokoládu. Jde to dolů, a ani se zas tak moc nehýbám.

Janičkaa: Na to, že jíte tyhle smetanové zahuštěné záležitosti, vypadáte nadmíru dobře! To jíst já, neprojdu dveřma! Gratuluji - jen se ptám k čemu - k dobré kondici nebo k rychlému metabolismu? :-)
Michaela Dolinová
(14:03): Metabolismus už není tak fajn, jak býval. A já ty zahuštěné omáčky vlastně nejím. Napsala jsem, že mi STRAŠNĚ chutnají. A já bych z nich taky tloustla. Ach jo, takže jen někdy.

Celý rozhovor s Michaelou Dolinovou si můžete přečíst ZDE (klikněte!).

 

Včera jste měly také za úkol napsat nějakou básničku pro Michaelu, která by jí udělala radost. Ona sama si pak z vašich básniček vybrala tu, která se jí nejvíce líbila, a ta od nás dostane sprchový gel Fa a podepsaný obrázek i s věnováním od Michaely. A kdo že si získal přízeň našeho hosta? Byla to kominice! Velice jí gratuluji a doufám, že ji ceny budou motivovat i k další tvůrčí činnosti na Ženě-in ;)

 

Výherní básničku i všechny ostatní soutěžní básničky si můžete přečíst v diskuzi pod článkem ZDE (klikněte!).

Reklama