Tak včera jsme u nás v redakci měli na návštěvě Tomáše Krejčíře. Byl milý, přátelský a obdivoval výhled z našeho střešního okna. Hned po příchodu sám sebe překvapil, že stihnul přijít včas. Byl velmi hrr do práce a chtěl odpovídat na vaše otázky už pár minut před začátkem chatu. A na co jste se ho ptaly? A jak Tomáš odpovídal? To vám tu ukážeme v malé rekapitulaci.

 

Radka: Tomáši, jste mnohem hezčí a sympatičtější než polovina herců, které pořád vidím v TV. Proč vás víc neobsazujou? Nebo role odmítáte?
Tomáš Krejčíř: Děkuji za kompliment. Vysvětluju si to tak, že mě režiséři mají zařazaného jako hezouna, který nezahraje nic jiného. :-) Naštěstí v divadle si zahraju spoustu různorodých rolí. Teď právě zkouším v Rock Café na Národní tř. francouzské drama Rue de la Babylon, které má premiéru 16. října, a pak hned začínám zkoušet v divadle Blaník na Václaváku.

 

Asellus: Dobrý den. Viděla jsem vás na fotkách ze šrotozemšťana - nebyla vám v tom tričku zima? A třídíte vy osobně odpad?
Tomáš Krejčíř: Na začátku trošku pršelo... ale já měl trička dvě. :-) A s tím odpadem - vím, že to zní pionýrsky, ale třídím. I elektro, i plasty, papír, sklo. Zrovna dneska jsme byli vyhodit pár tašek s nejmladším synem Davidem, kterému jsou tři roky, a hrozně ho baví, když může běhat od žlutého kontejneru k modrému a házet tam, to co mu řeknu. Nejradši má řinčení skla. :-)

 

Honza: Dobrý den Tomáši. Zajímalo by mě, jestli se scházíte se svými kolegy - třeba Klárou Jandovou, Klárou Doležalovou, Danou Morávkovou, Zdeňkou Žádníkovou apod. i jindy než při práci?
Tomáš Krejčíř: Se všemi se občas vídám. S Klárou Dol. a se Zdenkou se navštěvujeme i v soukromí, a Dana za mnou občas přijede do Švýcarska... :-)

Jitka: Dobrý den, Tomáši, zajímalo by mě, co si myslíte o nápadu německé političky Gabriely Pauliové, která tvrdí, že manželství by se mělo uzavírat na dobu určitou s možností prodloužení po sedmi letech. Předem děkuji za odpověď.
Tomáš Krejčíř: Celkem zajímavá myšlenka. Možná by stálo za to to zkusit, aby partneři neměli pocit, že toho druhého mají navždy jistého, a snažili se stále jeden o druhého bojovat. Ale, vážně, mám pocit, že v praxi by to nic nevyřešilo. Když to nefunguje, stejně se ti dva rozvedou, ať už to mají ohraničeno, nebo ne.

PetraX: V které oblasti svého počínání se cítíte nejlépe a proč? Je to role v televizi, v divadle nebo moderování... Díky a hezký den!
Tomáš Krejčíř: Když se povede divadelní představení, je to pro mě asi nejintenzivnější a nejšťastnější zážitek.

kaaacka96: Tomáši, tady na magazínu se pořád propírají genderové role - jak to máte doma vy? Jste typický chlap s přežitou mužskou rolí, nebo taky vaříte, perete, zatímco manželka spravuje auto? :-) Mějte se!
Tomáš Krejčíř: Většinou dělám takové ty věci: sekání trávníků, stěhování nábytku, vynášení nákupů z auta apod. Vařím ale docela často a rád a auto si většinou taky uklízím sám. Vypral jsem snad 2 pračky v životě. A s žehlením mám taky problém. Asi jsem v tomhle úplně stejnej jako každej normální chlap. Většinu domácích prací bohužel nechávám na své ženě. Stydím se za to, ale zatím s tím nic moc nedělám. Asi bych měl začít...

Klara: Pěkné odpoledne, pane Krejčíři. Na mě jste v televizi při moderování vždycky působil tak, jako že nejste dost uvolněný - jste trémista?
Tomáš Krejčíř: Jo, občas jsem. Ale pokud na Vás působím křečovitě, asi to nebude trémou, ale tím, že na Vás zkrátka dělám takvý dojem. Dneska už většinou trému při moderování nemám, a k nějakému výraznému uvolnění nedošlo. :-( Ale vy to stejně vždycky, když už Vás to neba, určitě přepnete... :-)

Irena: Bude Vás teď vidět někde v divadle? Chtěla bych vás vidět „živého".
Tomáš Krejčíř: Hraju v představení Vrah zvoní 2x. Bude k vidění v Rock café na Národní třídě. Ve stejném divadle pak představení Rue de la Babylon a v zimě bude mít premiéru v divadle Blaník na Václaváku představení Picasso v baru Lapin Agile.

Jituna: Máte nějaký herecký vzor? A životní?
Tomáš Krejčíř: Mám moc rád Nicolase Cage, i když nemůžu mluvit o tom, že by to byl můj vzor. Mým životním vzorem je T. G. Masaryk. Velmi inteligentní člověk s vysokým morálním kreditem. Vím, že mu nikdy nedosáhnu ani po kotníky, ale za vzor ho mít můžu. :-)

emersonka: Ahoj Tome, jsi velmi sexy chlap, stává se Ti často, že Ti ženy nabízejí pozvání na večeři? A jak jim odpovídáš? Ahoj Miška.
Tomáš Krejčíř: Občas ano, a i když se přiznám, že bych někdy rád šel, většinou nejdu. Už jsem zadaný a na kamarádství mezi mužem a ženou nevěřím.

Rára: Dobrý den, Tomáši, jaký film vás naposledy oslovil a proč? Dnes jsem četla v MF velký článek o manželkách a milenkách. Co si o takových vztazích myslíte jako muž? Díky a papa!!!!!
Tomáš Krejčíř: Včera jsem viděl Barevný závoj, krásná věc o lékaři, který řeší nevěru dramatickým způsobem. O těch vztazích už asi napsat nic nestihnu, protože musím jít. Všechny Vás zdravím a omlouvám se, že jsem nestihnul všechno. Byla to s Vámi hezká hodinka. Na shledanou.

 

No, viditelně jste Tomáše pěkně rozparádily svými dotazy, protože když odcházel, zapomněl si u nás bundu. No, co nemá člověk v hlavě…
Reklama