Cvičení a dietní program Lenky a Blanky už nějaký ten pátek běží, je čas na první zastavení. Dnes si povíme něco k výsledkům návštěvy u fyzioterapeutky a podíváme se na postavy soutěžících v plavkách.

 

Lenka


Lenka bere svou výhru jako velkou šanci. Od počátku se maximálně snaží, dodržuje stanovené časy tréninků, a i když ji Diet+ úplně neoslovil, respektuje jídelníček dle dohody. Po nahrazení sterilované zeleniny čerstvou se zdá být tato strava mnohem snesitelnější. „Řízek to není, co se dá dělat,“ směje se. Cvičení ji baví.


 

Výsledky diagnostiky pohybového aparátu
Fyzioterapeutka u ní diagnostikovala oslabené břišní a zádové svaly a hýžďové svalstvo, zkrácený především prsní sval a svaly na zadní straně stehen, svalstvo v okolí kyčlí a propadlou klenbu nohy.


 

 

Mirka trénink těmto výsledkům přizpůsobila. „S Lenkou se hodně protahujeme, má protahovací cviky ode mě i na doma. Cvičíme i na propadlou klenbu nohy. S Lenkou se mi pracuje velmi dobře, je cílevědomá, projevuje o cvičení velký zájem, a proto už v současné době zvládá intenzivní trénink.“ Kromě povinných dvou tréninků týdně také cvičí doma série na problémové partie, protahuje se a chodí jezdit 2x týdně na rotopedu.

 

 

 Blanka

Blanka měla smůlu na trenérku, která pár dní po začátku cvičení onemocněla neštovicemi a odporoučela se s pupínky do domácího léčení. Mirka jí nabídla náhradní trenérku, ale té se po cestě na trénink rozbilo auto. Mezitím byla Blanka nachlazená a pak odjela na pár dní na dovolenou. Neřekla to ovšem v dostatečném předstihu, takže jí Mirka neměla čas připravit žádný domácí program cvičení. Soutěžící tedy po tyto dny pouze jezdí na kole (skoro týden). Věříme, že měla Blanka v úvodu prostě jenom smůlu a že se dalším týdnem pustí do cvičení skutečně intenzivně. Vždyť vyhrála tréninky 4x týdně a byla by škoda takové šance nevyužít. Navíc se sama na cvičení už moc těší, říká, že jí to dodává ztracenou pozitivní energii. Vždyť 4 roky trávila kolotočem práce – domů – práce – domů. Začala se cítit unavená a vyčerpaná. „Tahle soutěž mi dala šanci změnit svůj přístup ke svému dennímu režimu," říká. Pro ty, kteří nečetli minulý díl, dodávám, že Blanka dříve bydlela na vesnici a jezdila do práce na kole. Po přestěhování do Prahy naprosto změnila svůj životní rytmus a nebojím se použít i slova - zlenivěla.

 

Výsledky diagnostiky

Významným činitelem úprav tréninkového plánu je dřívější úraz kolena – Blanka jej nesmí zatěžovat. I pro to má ale Mirka řešení. Při těchto problémech lidé zatěžují trvale druhou nohu – nejprve pro úlevu od bolesti, později už pouze ze zvyku. A přitom je třeba právě bolavé koleno dobře zafixovat – a to posílením kvadricepsu, jehož úpony vedou přes koleno.
Vzhledem k hypermobilitě je u Blanky naprosto nevhodné protahování, takže strečink se při trénincích vynechává, povolené je pouze intenzivnější protahování šíjových svalů. Stejně jako u Lenky našla fyzioterapeutka oslabené svalstvo (boky, břišní a zádové svaly), zatížení zdravé nohy, propadlou klenbu nohy. Všechna tato zjištění se promítnou i do stavby tréninku.
  

 

 

A co bude příště?

Příště si povíme, jak jsou obě soutěžící spokojené, jaké dělají pokroky a na fotografiích z tréninku ukážeme sérii dalších cviků, které můžete cvičit i vy doma.

 

POZOR POZOR!
V průběhu tří měsíců můžete sledovat obě naše soutěžící, jak si plní svůj cíl, mění svůj životní rytmus a hubnou (nejen) do plavek. V průběhu této akce proběhne hlasování o to, která dívka je Vám sympatičtější! Ta, která získá v hlasováních celkově největší počet bodů, získá od společnosti Diet Plus jako bonus šek v celkové hodnotě 3.000 Kč, za který si bude moci volně vybrat zboží z jejího sortimentu až do výše této hodnoty. Váš hlas je slosovatelný a můžete vyhrát balík luxusní kosmetiky!

Hubnete s námi? Pošlete nám fotky! My vás odměníme drobným dárkem! 

 

 

   

 

 
           Čtenářky cvičí s osobní trenérkou Mirkou Vošickou a Veronikou Ščukovou v příjemném prostředí  salonu Centra krásy na Václavském náměstí.

Reklama