Nedávno jsem v jednom ženském magazínu četla úžasný fejeton od britské novinářky Emmy Brannan, ve kterém si opravdu bez servítku bere na paškál české ženy. Článek mě natolik zaujal, že mě napadlo udělat z něj téma dne a předhodit vám její názory do ringu.

V jeho úvodu nám Češkám bez rozdílu maže med okolo huby, jak jsme krásné, jak je česká kotlina proslulým Eldorádem žen a jak se až bojí mezi nás vylézt na ulici, aby si nenabourala vlastní ego. Šla na to fikaně. Většina z nás jí to žrala a natřepávala křidélka… aby nám je následujícími řádky zase pěkně přistřihla a my si z blankytných výšek pýchy kecly rovnou na zadek studem a vztekle plácaly okolo sebe a vykřikovaly: ,,Co si to dovoluje, nána jedna anglická, kdo jí dal právo…?“ Ale jak se říká: „Střelená husa se první ozve“, musela jsem kriticky přiznat, že nějaké to máslo na hlavě máme. Buďme k sobě upřímné a přihlašme se alespoň k jednomu z níže jmenovaných bodů:

1. Holíme si nohy jen od kolen dolů
2. S prominutím chčijeme na záchodová prkénka veřejných záchodků
3. Od určitého věku vypadáme jak čarodějnice
4. Bezhlavě nakupujeme a nosíme zhovadilé módní trendy
5. Příšerně jíme
6. Jsme na štíru s hygienou a smrdíme

Takže pojďme si to probrat pěkně po pořádku:

1. Jak jste na tom s depilací? Co si všechno holíte a neholíte? Opravdu si holíte jenom lýtka? Nohy, podpaží jakž takž, ale co oblast bikin, intimnější místa?

2. Sedáte si na veřejných záchodcích na záchodové prkénko, nebo nad ním balancujete jak kolibřík a sem tam něco ukápne? Nebo si obkládáte prkénko tlustou vrstvou toaletního papíru, protože se prostě štítíte?
Já uznávám, že veřejné hajzlíky jsou u nás hnus, a když mě okolnosti donutí a musím, proběhnu se zatajeným dechem, abych necítila ten puch, a nad mísou opravdu balancuji. Jen to prkénko si zvedám.

3. Tato otázka je namířena na ženy od klimakterického věku výš. Dbáte i po klimakteriu, menopauze či přechodu nadále o svůj vzhled, nebo jste to už zabalila? I tady musím dát autorce článku bohužel za pravdu.
Jakoby z českých žen s touhou plodit dočista vyprchala touha líbit se. Jako mávnutím proutku nechají narůst prdel, pupek i kníra a jedinou zkrášlovací procedurou je fialový přeliv. Ten to už ale nezachrání.

4. Kopírujete módní trendy za každou cenu? Sáhněte si každá do svědomí. Jak jsem měla možnost poznat alespoň vás, ženy-in, tak máte v módních trendech poměrně jasno. Umíte říct co se vám líbí i naopak.
Ale to je jenom na virtuální úrovni, fyzicky jsem ani jednu z vás neviděla, takže nemohu soudit. Nechávám na vás, jestli se přiznáte, že občas podlehnete a vypadáte (jak trendy velí) třeba jako ruská rolnice.

5. Jíte zdravě, nebo příšerně?
Podle množství článků, které bylo už na téma jídlo napsáno (přejídání, hladovění, diety, jo-jo efekty a já nevím, co ještě) usuzuji, že se zdravou životosprávou jsme my Češky opravdu na štíru, ale také se tím netajíme. Ano, většina z nás je spíš tlustších, ale ne proto, že bychom se přežíraly, ale protože se plácáme od extrému do extrému. Budˇ nejíme vůbec a nebo jíme špatně. A neobstojí ani argument, ať se podívá na Američanky.

6. Jak často se sprchujete, používáte antiperspirant? Můžete dát ruku do ohně za to, že ta outlocitná Britka nestála v tramvaji právě vedle vás? Co děláte proto, abyste pěkně voněla a přispěla k tomu, aby se už konečně o nás Češkách (o Češích ani nemluvě) přestalo mezi cizinci šuškat, že smrdíme?

Tak a teď milé ženy-in, myslíte si, že má ta zatracená Angličanka pravdu, nebo přehání? Pojďte jí to vyvracet, nebo s ní kajícně souhlasit.
Vyberte si každá nějakou otázku, nejlépe otázky, ke kterým máte potřebu něco říct, a napište mi, nejzajímavější postřeh odměním pěkným dárkem. Pro přehlednost vám je seřadím zde:

Jak jste na tom s depilací?
Co si všechno holíte a neholíte?
A co oblast bikin, intimnější místa?
Sedáte si na veřejných záchodcích na záchodové prkénko?
Dbáte i po klimakteriu o svůj vzhled?
Nebo jste to už zabalila?
Kopírujete módní trendy za každou cenu?
Jíte zdravě nebo příšerně?

Jak často se sprchujete, používáte antiperspirant?

Napište mi na redakce@zena-in.cz a já nejlepší příspěvek odměním!

Reklama