Taková malá věcička, a kolik se kolem ní seběhne příhod. No jen si vzpomeňte, kolikrát jste ji hledala, ztratila, zapomněla, nebo proklínala svou neopatrnost, když vám ji někdo ukradl.

peněženka

Já bych mohla vyprávět. Ve své bezedné tašce ji hledám pravidelně. Proto jsem si pořídila barevnou, aby na mě alespoň z té tmy svítila. Jasně, mohla bych ji ukládat do speciální kapsičky, ale to nějak není můj styl. Jsem založením chaotik, zbrklík, a to už asi nezměním.

Zrovna před týdnem jsem si šla koupit nový notebook. Stála jsem u pokladny a hledala v tašce. Krve by se ve mně nedořezal, peněženka tam nebyla. A to jsem měla jednu z těch přehlednějších kabelek, takže mi bylo jasné, že jsem peněženku někde ztratila. Což o to, peněz v hotovosti tam moc nebylo, ale platební karta a open card. Pak jsem si vzpomněla, že jsem předtím platila na benzínce a vzala jsem si jenom peněženku. V tom mi „docvaklo“, že ji mám možná v kapse u kabátu. Uf, byla tam!

Podobné libůstky se mi stávají poměrně často. Představa, že to budu všechno blokovat a vyřizovat znova, mě velkým nadšením nenaplňovala. Ještě že v ní nenosím doklady.

To jsem se poučila už před několika lety, kdy mi v supermarketu ukradli peněženku z kabelky. Podotýkám, že jsem ji měla zavřenou, a nevzpomínám si, že bych se od vozíku vzdálila na delší dobu než pár vteřin. Všimla jsem si toho brzy a obrátila se na „ochranku“, ale to mi bylo houby platné. Securitas tam nejsou pro nás, ale pro market. Nepomohl ani můj argument, že jsou všude kamery a musely zloděje zachytit, neboť krádež se udála v uplynulých dvaceti minutách.

Po nějakém čase jsem na nepříjemnost s ukradenou peněženkou zapomněla, když mi volaly Pražské kanalizace, že našly mou peněženku, jestli ji nechci poslat. Bože, to jste moc laskaví, ale můžete ji tam klidně hodit zpátky

  • Jak jste na tom s peněženkami vy, milé ženy-in? Máte také nějakou příhodu?
  • Co v ní všechno nosíte? Fotky dětí, doklady, karty? Nebo jenom peníze? Máte zvláštní pouzdro na doklady?
  • Jaký typ peněženky máte nejraději? Prostorné dámské, připomínající spíš psaníčko, klasické, nebo spíš peněženky pánského typu? Jaké barvy upřednostňujete? Musí ladit s kabelkou, nebo by měla být spíš kontrastní?
  • Jak dlouho vám peněženka vydrží? Jste spíš konzervativní a držíte se jedné, dokud se vám nerozpadne, nebo peněženky často měníte?
  • Dokážete si vybavit, kolik peněženek jste měla?

Napište mi, pošlete třeba fotku své nejmilejší peněženky, vzpomeňte si na nějakou příhodu se ztrátou, nálezem, nebo krádeží.

Na vaše příspěvky se už teď těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co vám mohu nabídnout za příspěvek? Čeká na vás tato krásná kazetka s kosmetikou RITUAL. Najdete v ní mycí pěnu, šampon, tělové mléko a tělový peeling

kazeta

Reklama