to nám prozradí naše čtenářka s nickem Anime Otaku, která se snaží shodit další kila. Snídaně jí k úspěšnému hubnutí hodně pomáhá, tak jí držme palce a vy si přečtěte, co by měla obsahovat lékařem doporučená snídaně

Dobré ráno milé ženy-in. Zrovna jsem dosnídala, tak jako každé ráno a musím se přiznat, že snídaně do mého jídelníčku už tak dva roky bezvýhradně patří. Už jsem několikrát v diskuzi psala, že jsem s pomocí dietologa zhubla 20 kilo. Teď startuji další kolo hubnutí s cílem dostat dolů dalších 10 % váhy a přiblížit se ještě více tomu, co je pro ženu mého věku a mého vzrůstu norma.

A jak vypadá správná snídaně podle lékaře? V žádném případě není sladká a ani příliš opulentní. Na hubnutí je pro mě akorát 50 g chleba (lepší žitný nebo s podílem žita) 10 g másla nebo margarínu (já snídám jen máslo, protože když jsem to zkoušela s margarínem, hrozně to odnesly moje nehty) a 50 g bílkovin, takže buď žervé nebo šunka, nebo netučný salám, rybí pomazánka s jogurtem a podobné. Já dávám přednost kvalitní šunce nebo krájeným masům. A bez cukrů to také nejde, tak to celé spláchnu sklenicí ovocného džusu. V případě, že nechcete hubnout, tak si množství o 10 - 15 % zvětšete a máte zdravou snídani.

Taky se musím přiznat, že k onomu lékaři mě právě zavedl můj životní styl na střední a vysoké škole. Minimum pohybu, dny strávené buď v lavici nebo doma u stolu s učením. Nesnídala jsem vůbec, protože od 15, cokoliv, co jsem snědla před 10 ráno, zase poctivě letělo ven (až takhle se může projevit rozhozený metabolizmus.) Takže jsem se snídaněmi musela začínat pozvolna, nejdřív kus suchého chleba až si postupně žaludek zvykl a jde to bez problémů.

Jinak před snídaní mám ještě rychlou procházku se psem, pak se nasnídám a teprve potom můžu dělat všechno ostatní. Holt musím vstávat tak o 45 minut dřív, ale za ta shozená kila to stojí. Od půlky února do dneška mám dole 4,6 kila :)

Takže hned po ránu zasednout za stůl a snídat!

Dobrou Chuť

Anime Otaku

Milá Anime Otaku, držím vám ve vašem úsilí všechny palce a sdílím s vámi vaši radost ze shozených kil.

Jak snídáte vy, milé ženy-in? Stačila by vám ke startu snídaně čtenářky Anime Otaku? Co vám nesmí chybět ráno na talíři? Jak jste na tom s pohybem před snídaní? Cvičíte, chodíte se psem, nebo dokonce běháte?

Napište nám o svých zkušenostech se snídáním na redakce@zena-in.cz

Reklama