Fotoprojekt Look Deeper - prozkoumání evropských turistických destinací nad povrchem i pod ním 

5be5694d7240dobrazek.png„Všude okolo nás se nachází ještě další, skrytý svět. Chtěl jsem lidem ukázat, že oblíbené turistické destinace mohou nabídnout daleko více, než se může na první pohled zdát. Než se vydáte na cestu, něco si o daném místě zjistěte a nebojte se nahlédnout do jeho nitra. S tou správnou sadou vybavení a touhou po dobrodružství můžete objevit výjimečná místa,“ dodává Tomáš ke svému projektu.

Kdo je Tomáš Sentpetery?
Pochází z Popradu, ale jako mnoho Čechů a Slováků se vydal své štěstí hledat na opačný konec Evropy. Jeho původně krátkodobý plánovaný pobyt ve Velké Británii se neplánovaně protáhl na dlouchých 14 let. V Londýně si jej našla vášeň pro fotografování, které je dnes již jeho povoláním.

Tomáši, jak jste vybíral místa, která ztvárníte na fotografiích v projektu Look deeper? Podzemí Paříže, Londýna, Neapole, Krakova i na jihu Španělska... Šlo o náhodný výběr, nebo ta místa pro vás mají zvláštní přitažlivost?
Projekt iniciovala spoločnosť Nikon, mňa tento koncept spolupráce nadchol a oslovil. Čiže tieto miesta nemajú nejakú predošlú spojitosť so mnou, išlo mi o celkovú vizualizáciu, realizáciu tohto projektu. Bola to výzva, za ktorú som vďačný. Všade okolo nás sú skryté svety a ja som chcel ukázať, že populárne turistické destinácie ukrývajú viac, než sa na prvý pohľad zdá. Pred vycestovaním si zistíte informácie o danej oblasti a nebojte sa ísť hlbšie. So správnym vybavením a túžbou po dobrodružstve môžete objaviť výnimočné objekty.

Jakou jste při tomto projektu volil fototechniku?  
Fotoaparáty Nikon D850Nikon D7500 a viacero objektívov Nikkor

Prohlédněte si FOTOGALERII níže

 

Reklama