Nedávno jsme si tu popsali, jakých je pět typů tchyně, do kterých bychom – jako ženy – nechtěly nikdy dorůst, protože nám v současnosti znepříjemňují život. A jelikož kritizovat je snadné, jsme tu dnes také s nějakou pochvalou...

Udělalo mi velkou radost, že když jsem začala sbírat příběhy pro článek s pracovním názvem „příšerná tchyně“, ozvalo se několik žen, které svou tchyni chválily. A tak jsem slíbila, že příště bude článek s titulkem: Jak vypadá nejlepší tchyně.

Tak tady je pár příkladů za všechny. Přejme a bude nám přáno...

Barbora Šťastná

Se svou tchyní Blankou jsem se seznámila poněkud nekonvenčně u ní doma v půl třetí ráno, když jsem si – jenom v tričku svého budoucího muže – odběhla do koupelny. Narazily jsme na sebe v předsíni.

Od té doby vím, jak je tolerantní a skvělá. Dokonale ovládá umění „do ničeho nám nemluvit“, a přitom je nablízku, když ji potřebujeme. Nikdy nekritizovala moje poněkud chaotické metody vedení domácnosti a výchovy dětí, přestože se od těch jejích dost výrazně liší. Je prostě báječná, vaří skvělou svíčkovou a pěstuje nejkrásnější pelargónie.

  • Jsem ráda, že ji mám. Už sedmnáct let. Teprve teď si ale uvědomuji, že jsem jí to vlastně nikdy neřekla. Takže díky, Blanko!

Eliška Růžičková

Ne vždy si tchyně zaslouží být tchyně. Osobně jsem s odstupem času zjistila, že i když tchyně je sice opravdu tchyně z hlediska sociálního uskupení v rodině, je ovšem také nepostradatelnou součástí našeho života. Funguje totiž především jako multifunkční článek, který nám v mnoha směrech usnadňuje život.

Snad mi toto označení „multifunkční článek“ odpustí, je to pouze takové technické označení, ale rozhodně lepší než tchyně, slovo, které ve většině případů zní nelichotivě. Pokusila jsem se shrnout do několika bodů ten můj úžasný multifunkční článek (úsměv), jak ji s nadsázkou nyní označuji. V následujícím výčtu pochopíte proč, a co vše zastává její role. Není to žádný med, někdy dost slušná rachota.

Ona je nejen tchyně, ale také: 1. babička 2. manželka 3. matka 4. pracující žena 5. člověk 6. žena 7. kamarádka 8. a tak dále...

  • Patří jí veliké poděkování a úcta za její schopnost toto všechno zvládnout, a přitom být mou „tchyňkou“.

Makina Žabka

Moje skoro tchyně Eva je nezmar. Od roku 1980, kdy jejímu třetímu synovi byly 3 roky, vede lekce cvičení pro ženy. My dvě se známe asi 6 let, jezdíme spolu na všechny možné i nemožné sportovní akce.

Prima tchyně v akci, foto: Veronika Maxantova

Prima tchyně v akci, foto: Veronika Maxantová

Když jsem vyhrála vstupenku na jednu akci mimo naše město a nikdo nechtěl jet, ona nadšeně dojela 100 km. Naposled jsme byly na Zumba maratonu v Bratislavě a v dubnu se chystáme do Opavy.

Když mi nabídla na ten den hlídání, netušila jsem, že chce můj Piloxing Knockout vidět na vlastní oči, tak bereme na výlet i mého ročního syna.

  • Mám bezva tchyni. Závidíte?

Kdo dnes chválil:

Zatímco pod stížnost se nikdo moc nechce podepsat plným jménem - a my se nedivíme - tentokrát, v případě chvály - je tomu jinak.

Přečtěte si také:

Reklama