Proč se nám zdají sny a co znamenají? Lze ve snových symbolech vystopovat nápovědu pro realitu? Fungují vůbec starověké snáře?

Tady je význam některých vybraných snových symbolů. Nezapomeňte, že sny vám sdělují pravdu o vás a vašich pocitech. Toto je malý návod, jak se naučit alespoň trošku orientovat v symbolech, pomocí kterých nejčastěji komunikuje podvědomí. Je dobré sledovat, jak snový příběh dopadl, bývá to totiž předpokládaný výsledek toho, co si ve snu identifikujeme tak, jak ho vidíme nevědomě.

Anděl - Věnujte pozornost tomu, co vám říká nebo ukazuje - mohl by být opravdový.

Armáda - Buď bojuje, nebo ne - buď jde o váš současný boj, nebo o něm přemýšlíte. Buď vyhrává, nebo prohrává. Nahlédněte do svého života, zda právě neprožíváte něco podobného a zda váš boj má naději na úspěch.

Barvy - Bílá - vesměs pozitivní - nese něco nového.

            Červená - emoce - žhavé novinky.

            Modrá a zelená - je barvou naděje - pokud jste něco začali, je to na dobré cestě, znamená ochranu.

Boty - Často se týkají cesty - ať už životní, nebo fyzické. Přemýšlíte o ní - podívejte se, jak ve snu boty vypadají.

Byt - Jakýkoli dům, zevnitř jste vy - je prázdný? Polorozpadlý? Krásně zařízený? Tmavý? Prosluněný? Je to váš vnitřní prostor. Nelíbí se vám? - změňte jej.

Cesta - vaše cesta - podívejte se, jak vypadá, jak se vám po ní jde, je plná překážek, nebo příjemná? Líbí se vám? Můžete ji v reálu změnit? Máte o čem přemýšlet.

Děti -  Vesměs znamenají něco nového. Často nové zprávy. Jaké, to vám napoví opět pocit, který vás snem provázel.

Fotografie, fotograf - Zde často chytáte myšlenky druhých. Někdo na vás myslí, má váš obraz ve svém srdci - někdo je zamilovaný do vás. Často pozitivní sen. Obdobný význam má kamera.

Had - Jaký je had? (vyjímám chovatele plazů) - dejte pozor, vaše podvědomí vám radí, že někdo to s vámi nemyslí právě nejlíp. Hodně záleží na tom, jak jste ve snu s hadem naložili.

Hrob - Copak byste ráda ve svém životě pohřbila? Bylo by to správné? Co jste ve snu cítila?

Jablka - Jsou synonymem lásky, je to Venušin plod. Bacha, pokud jsou shnilá, či červivá - červík může být o sokyni. Zdravá - může znamenat i těhotenství.

Jídlo - Jak vám chutnalo? Jestli ano, je to dobré. Pokud ne, zamyslete se - možná zbytečně někomu něco „žvýkáte“.

Jahody - Identické s jablky.

Karty - Copak právě řešíte? Je možné s tím, co máte v ruce, uspět? Jak jste dopadli ve snu?

Kanec - Není ve vašem životě prototyp takového člověka?

Krev - Hodně individuální, ale důležité - často se opakuje v souvislosti s něčím. Zapište si ho a příště budete vědět. Moje dcera má tento sen vždy před menstruací a moc jí to pomáhá. Ví, že se má ráno před odchodem již „vybavit“, takže ji nic nepřekvapí.

Kristus - Pokud k vám promluvil, dobře si pamatujte, co řekl. Pokud ne, je to o oběti. Trpěl a zemřel. Obětoval se, přesto zůstal mnohými nepochopen. Děláte něco takového? Pak vězte, JEHO oběť toho lidem mnoho dala.

Lov - Jste lovena, nebo lovíte? Je tomu tak často i v životě. Jak to ve snu dopadlo?

Led - Je spojený s vodou - často citové ochlazení.

Maska - Pozor, byla vaše, nebo ji měl někdo jiný? Symbol platí i v reálu.

Mravenci - Pokud vám zrovna neleží na nohách váš vlčák, je tento sen o práci. Možná byste měli na chvilku vypnout.

Mosty - Asi vám v reálu někdo nabídne pomoc, nebo je potřeba o ni požádat. Případně to můžete být vy, kdo bude o ni požádán. Jak to bylo ve snu?

Nůž - Je to zbraň, nebo pomocník. Jak jste ho použila ve snu? Jak to dopadlo? Bylo to správné?

Ostny - Zdá-li se vám o čemkoli, co je zahrocené, věnujte pozornost tomu, co říkáte. Záleží na tom, co jste ve snu prožila. Byla-li jste to vy, kdo se poranil, může se něco podobného stát i v reálu.

Oči - Mají velký význam - přijde na to, co se s nimi dělo, často znamená, že něco nechcete vidět, nebo uvidíte, co jste neměla, či něco „prohlédnete“.

Pes - Pokud psa vlastníte, pravděpodobně jde v přeneseném smyslu o něho. Pokud ne, věnujte pozornost tomu, co se dělo. Bít psa - ať neublížíte nepravému

                           Nemocný pes - někdo vás potřebuje

                           Kousnutí psa - často zrada přítele

                           Když k vám mluví - kéž byste si pamatovala, co řekl, může to být rada „ze shora“.

Pošta - Jakýkoli dopis je zpráva - odpovídá obsahu dopisu.

Rak - Couváte. Někdy je dobré ustoupit, ale donekonečna to také nejde.

Stopy - Patrně se snažíte něčemu přijít něčemu na kloub a nejspíš na něco přijdete

Stůl - Záleží na tom, jaký byl - prostřený a pěkný může být o pozvání. V opačném případě vám doma něco schází. Například pohoda.

Šíp - Má podobný význam jako hrot, ale někdy může být i Amorův.

Těhotenství - Pokud se jím reálně nezabýváte, čeká vás něco nového.

Vana - Ženám se často tento symbol objevuje - povětšinou znamená úklid. Ať už fyzicky nebo v životě.

Vlasy - Znamenají často to, co si o sobě myslíte - zde záleží na tom, jakou měly ve snu kvalitu, a jestli šlo o vaše. Pokud ne, jde o to, jak vnímáte okolí.

Víno (jako nápoj) - jestli chutnalo, někdo vám sdělí něco pěkného, když ne, platí opak. Jestli jste ho rozlila, pak dejte pozor, abyste neřekla něco, co jste neměla.

Zastřelit někoho, nebo být zastřelena  - Často u žen znamená, že se zamilují. Jinak platí, že zbavujeme ve snu něco nebo někoho života. Čili to děláme Z NĚJAKÉHO DŮVODU.

Žebřík - Pokud z něho právě nepadáte, je to pozitivní symbol a znamená vzestup.

 

Jestli hovoříte s mrtvým, pamatujte, co vám řekl. Pokud rodíte, je to něco nového. Zuby zpravidla znamenají drobný neduh.

 

Není od věci nahlédnout do snáře. Je ale třeba pořád myslet na fakt, že sen se zdál tomu, kdo snil, a ten má jistě jiné prožitky, priority, potřeby, strachy i bolesti než ten, kdo snář sepisoval. Tak jako je člověk individualitou, je i jeho sen především jeho obrazem.

 

Reklama