drak

Film podle stejnojmenné knihy spisovatelky Cressidy Cowellové přišel 1. dubna do našich kin. Tato akční pohádka pro děti i dospělé zavede diváky ke břehům Skandinávie za slavnými vikinskými mořeplavci. (Více o filmu jsme psali ZDE).

Děj je ale veřejnosti prezentován nejen ve filmové podobě. V těchto dnech vydává nakladatelství Egmont knihu Jak vycvičit draka – Filmový příběh, která čtenáře zajímavě provede celým pohádkovým dějem.

Slavní mořeplavci, vikinské výpravy, draci – to vše najdeme v knížce o filmu Jak vycvičit draka, kde je napínavý děj protkán humornými scénkami. Knížka popisuje starosti hlavní postavy Škyťáka, který má sice srdce Vikinga, ale není to takový hrdina, jak by si přál jeho otec. Přesto i on se jako každý správný Viking cvičí v boji s draky, kteří Vikingům kradou jídlo. Pak se ale Škyťák sblíží s jedním z nepřátel – s obávaným drakem Nočním běsem – a všechno je náhle úplně jinak.

Ke knížce vychází také Sešit samolepek s hádankami, kde najdete spousty luštění, hlavolamů a doplňovaček. S  pomocí samolepek si můžete vytvořit svou vlastní fantastickou dračí scénu.

Zkrátka, draci existují sice jen v pohádkách, ale díky zajímavému příběhu, který je k vidění v kinech, a krásné doprovodné knížce se můžete hravě přenést do světa fantazie. Třeba právě při předčítání tohoto příběhu vašim dětem.

Reklama