Jak vycházíte s rodiči svého partnera, manžela… a jak vychází partneři a manželé vašich dětí s vámi? Není vždy jednoduché se sžít s novým prostředím, do kterého vstupuji, souhlasit s názory těch, které teprve poznávám.

family

Důsledkem toho vznikají různé životní paradoxy, dochází ke střetům názorů, často vrcholícím nepříjemnými situacemi, v lepším případě historkami, nad kterýma se všichni zasmějeme.

Mně osobně moc do smíchu nebylo ve chvíli, kdy mi moje kamarádka řekla, že budu stokrát horší tchyně než ta moje. Bylo to jako ledová sprcha. Já a moje tchyně? Dodnes si pamatuji na její přijetí, když mě manžel poprvé představil.

Zhrozený výraz nad mojí krátkou minisukní, černě nalakovanými nehty, a to už nemluvím o tom, že jsem byla z paneláku, a ne z „gruntu“. I přesto, že byl manžel pěkný bouřlivák, stále ho viděla očima milující matky, všechny jeho průšvihy za něj řešila, před celým světem ho obhajovala, on byl ten nejlepší, a ne každá se pro něho hodila. Tedy ani já. Tchán, ten byl v pohodě, i když zase šmejdil očima víc, než by se na budoucího tchána hodilo. :)

Historie se opakuje

Náš syn si přivedl už nevím kolikátou nevěstu, vlastně ne nevěstu, přítelkyni, mladí se dnes neberou. A já? Každou si přeměřuji pohledem, prověřuji si, co dělá, co dělají její rodiče, a jestli bude pro mého syna „dostatečně dobrá“. Manžel, ten je v pohodě, jen šmejdí očima. Zrovna nedávno mi říká: „Ten náš kluk má dobrý vkus, samé kočky.“
A já se mezi těmi kočkami už pomalu ztrácím a připadám si jako ježibaba. Budu se muset nad sebou vážně zamyslet, protože nerada bych se dočkala chvíle, kdy se nám narodí první vnoučátko, a synova žena by mezi zuby utrousila tu samou větu, co já kdysi před lety: „Té staré ježibabě to dítě ani neukážu.“

Téma dnešního dne 19. března 2012: Jak vycházíte s rodiči vašeho partnera - manžela?

Ulevte si, zanadávajte, nebo naopak chvalte

  • Co se vám na nich líbí?
  • Co nesnášíte?
  • Navštěvujete je rádi?
  • Nebo jen z povinnosti?
  • Jaký jste měla pocit z vašeho prvního setkání?
  • Změnily se od té doby vaše vztahy?
  • Jak je oslovujete?
  • Dá váš partner více na vás nebo na ně?

Vše o „těch druhých“ rodičích pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vylosovaných čtenářek obdrží za svůj příspěvek dárek v podobě kosmetiky Solutions
Tělový krém na dekolt a poprsí a pleťovou masku na obličej.

darek

 

Reklama