Výběr není jednoduchý. Poradíme vám.

1.       Sledujte finanční stabilitu a síť smluvních lékařů

Důležitými kritérii pro výběr zdravotní pojišťovny je ekonomická stabilita, velikost sítě smluvních lékařů a tudíž jistota ošetření. Ptáte se, proč v kritériích nezazněly příspěvky a bonusy? Ty jsou samozřejmě dalším aspektem výběru, avšak neměly by být hlavní prioritou. Obě charakteristiky splňuje Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR(ZP 211), což mimo jiné dokazuje i fakt, že byla v loňském roce již podruhé zvolena Zdravotní pojišťovnou roku. O udělení ocenění rozhodovali lékaři, ředitelé nemocnic a pojištěnci. Pokud jste pojištěncem ZP 211, gratulujeme! A pokud ne, ale chtěla byste jím být, můžete se do 31. března přihlásit online.

miminko

2. Čerpejte výhody v těhotenství

Ráda byste se zúčastnila například předporodního kurzu pro těhotné, nebo podstoupila 3D či 4D ultrazvukové vyšetření? Na tyto nebo další položky vám ZP 211 přispěje až 800 Kč! Není to lákavé?

3. Registrujte své miminko jednoduše online

Víte, že máte ze zákona 8 dní na registraci vašeho dítěte? I když se rozhodnete nechat mu stejnou zdravotní pojišťovnu, jakou máte vy, je třeba jej přihlásit. U ZP 211 můžete novorozence registrovat online. Ke klasické přihlášce přiložíte rodný list, nebo jej zašlete kvalitně oskenovaný e-mailem. A je hotovo! Kartička pojištěnce pro Vaše miminko Vám pak přijde poštou na zadanou adresu.

4. Získejte příspěvek na plavání s miminkem

Není tajemstvím, že plavání má pozitivní vliv na psychomotorický vývoj dítěte. Nejen, že se v budoucnu dítě naučí rychleji plavat a vodní prostředí mu bude známé, ale získá i vztah k pohybu a bude obratnější. ZP 211  na plavání s dítětem přispívá až 800 Kč, příspěvek můžete ale využít i na pomůcky pro kojení. Nebo raději využijete příspěvek až 600 Kč na monitor dechu? Výběr už je čistě na vás. Stačí se podívat na nabídku Preventivních programů ZP 211.

miminko

5. Karta života může život zachránit

Zřízením tzv. Karty života, budete mít v budoucnu přehled o zdravotním stavu vašeho dítěte a můžete online sledovat výdaje na poskytnutou zdravotní péči. Navíc k důležitým informacím o pacientovi (zdravotní stav, alergie, apod.) se mohou dostat pracovníci záchranné služby či jiný ošetřující lékař a zachránit život. Nečekejte, až bude dítě starší, a zřiďte mu Kartu života hned. Je to rychlé a zdarma.