Kvalita spánku má zásadní význam pro všechny věkové kategorie. Také děti potřebují již od narození kvalitní „ležení“ – důležitá je kvalita lehací plochy a velký význam u dětí má i hygiena lůžka. Postel po starším sourozenci nebo jiná „zděděná“ postel s tím, že „pro dítě to stačí“ – rám postele případně ano (pokud je v pořádku), matrace by ale měla být v každém případě nová.¨

 

 

Spaní dětí – ve srovnání se spaním dospělých – má svá specifika. Děti potřebují pro svůj zdravý růst a vývoj kvalitní matraci (která ale nemusí být luxusní), spíše pevnější typ, ideálně ve střední tvrdosti. Kvalitní matrace pro dospělé jsou většinou zónové – tj. v oblasti ramen a pánve jsou změkčené a v oblasti bederní páteře jsou pevnější. U dětí není třeba, aby matrace měla výrazné zónování – děti rostou, často se na lůžku „stěhují“ do různých poloh, a tak zónování u matrace pro děti postrádá smysl. Zásadní je kvalitní podpěra páteře – tj. kvalitní materiál matrace. Ideální jsou pro děti matrace z kvalitních PUR pěn, které vyhoví jak z hlediska pružnosti matrace, tak i z hygienického hlediska. Nevhodné jsou pro děti matrace latexové – především z důvodu možné alergie na latex a také z důvodu horšího provzdušnění matrace. Nedoporučujeme ani matrace s obsahem kokosu – kokos je jednak příliš tvrdý, ale především jsou tyto přírodní materiály chemicky ošetřeny (aby nemohly být napadeny např. plísní apod.) – a tak pro děti z hlediska hygieny rozhodně nejsou nejvhodnější.

 

Důležitý je i potah matrace – měl by být snímatelný s možností praní minimálně na 60 °C.

 

Firma JMP – Studio zdravého spaní® má v nabídce několik typů matrací, kterí jsou určeny speciálně pro děti – jak pro miminka, tak pro děti od cca 2–3 let až do dospělosti. Matraci můžete doplnit vhodným roštem. Ve Studiích JMP pořídíte i postel pro dítě nebo kompletní vybavení dětského pokoje.

 

Kompletní nabídka: www.loznice.cz

 

Studio zdravého spaní® – JMP, s.r.o.

 

Ohradní 14, 140 00 Praha 4

tel., fax: 241 485 855

 

Újezd 11, 150 00 Praha 5

tel., fax: 251 510 480

 

Purkyňova 45, 612 00 Brno

tel., fax: 541 216 395

 

Masarykova 791, 757 01 Valašské Meziříčí

tel., fax: 571 613 555

 

e-mail: jmp@jmp.cz