p1.jpg

VÝBĚR KRMIVA PODLE VĚKU PSA
Výživové potřeby každého psa se s věkem přirozeně mění. První rok života štěňat je zásadní, protože zejména v prvních měsících rostou velmi rychle a z potravy potřebují získat až trojnásobek běžného příjmu kalorií v porovnání s dospělým psem. Poté je čas přejít z krmiva pro štěňata na krmivo pro dospělé psy – ideální je kombinace granulí a vlhkého krmiva. Poskytnutím zdravé a vyvážené stravy můžete psovi také pomoci vyhnout se riziku obezity s krmivem PRO PLAN® Light. U větších plemen ve věku 7 a u malých ve věku 9 let se doporučuje přejít na krmivo pro starší psy, které je nízkokalorické a obsahuje vyváženou směs živin (např. esenciální mastné kyseliny a antioxidanty), které prospívají kloubům a posilují imunitní systém. Protože starší psi jsou méně aktivní a zpomaluje se jim metabolismus, mohou přibývat na váze.

6411d854bf79aobrazek.jpg

VÝBĚR KRMIVA PODLE VELIKOSTI PLEMENE
Psi vykazují velké rozdíly ve velikosti plemen i v jejich fyzických aktivitách, z toho také vyplývají velmi odlišné nutriční potřeby. Proto je volba správné výživy základem jejich dlouhodobého zdraví. Jiný typ krmiva budou potřebovat malí a střední psi, jiný atletická plemena, která spotřebují více energie a jiný zase velká robustní plemena, u kterých jsou více zatížené kosti, klouby a svaly. PRO PLAN® zohledňuje ve svém složení všechny specifické potřeby plemen podle jejich velikosti a opírá se o ověřené receptury založené na téměř 100 letech odborných znalostí a zkušeností. Ať už jde o zdravé klouby, zdravé kosti nebo podporu přirozené obranyschopnosti, můžete si být jisti, že v našich lahodných krmivech najdete živiny, které váš psí kamarád potřebuje.

p2.jpg

VÝBĚR KRMIVA PODLE ZDRAVOTNÍ KONDICE
Zaměřit se na vhodné krmivo je naprosto nezbytné především v případě, že váš mazlíček trpí nějakým zdravotním problémem či vyžaduje specifickou výživu. Častým problémem bývá citlivá kůže, pokud vašeho mazlíčka trápí, v sortimentu PRO PLAN® naleznete speciální řadu krmiva PRO PLAN® Sensitive Skin, které pomůže těmto obtížím předcházet. Jeho receptura obsahuje speciální kombinaci živin zaměřenou na zdraví kůže, kde mezi klíčové živiny patří bílkoviny, jako zdroj aminokyselin, esenciální mastné kyseliny, vitamíny skupiny B a zinek. Tyto živiny prokazatelně podporují zdravou kůži a krásnou srst. Dalším velmi rozšířeným problémem u psů bývá citlivé zažívání, se kterým mohou souviset i různé druhy alergií, kterými mohou psi trpět. Krmivo PRO PLAN® Sensitive Digestion je snadno stravitelné, a to díky obsahu prebiotik, která prokazatelně zvyšují počet bifidobakterií a zlepšují tak rovnováhu bakterií ve střevě. Při specifických zdravotních problémech vám veterinář doporučí přejít na speciální dietní krmiva PRO PLAN® Veterinární diety, které díky svému složení dokážou uspokojit zdravotní nároky psů trpících konkrétními chorobami a vyhovět jejich dietetickým potřebám. Tato řada terapeutických krmiv je výsledkem nejnovějších poznatků v oblasti veterinární medicíny a klinické výživy a nabízí širokou škálu receptur.

6411e21943d49obrazek.jpg

JAKÉ VÝHODY PŘINÁŠÍ NOVÝ DESIGN OBALŮ PRO PLAN®
Skvělou chuť objevíte nyní v novém moderním balení, díky kterému můžete snáze vybrat svému mazlíčkovi krmivo podle jeho potřeb. V PRO PLAN® věříme, že výživa je základem dlouhodobého zdraví a výchozím bodem pro úžasný život vašeho mazlíčka. Díky inovované kalkulačce dávkování krmiva snadno zvolíte tu správnou porci pro vašeho mazlíčka. Kalkulačka je dostupná online a odkaz na ni naleznete v podobě QR kódu na všech nových obalech PRO PLAN®.

Více informací najdete na stránkách www.proplan.cz
6411d8807438cobrazek.jpg