Pokud budete mít během zkoušení v kabince pocit, že je vše marné a výběr budete chtít vzdát, odpovězte si na pět základních otázek. Délka, velikost, střih, barva a styl. Nebojte se na vhodný typ pro svou postavu zeptat obsluhy v obchodě nebo třeba stylisty. Pokud v září navštívíte Fashion Arena Prague Outlet, kde probíhá měsíc denimu, plný atraktivních nabídek a bohatého doprovodného programu, můžete využít individuální konzultace se stylistou a vybrat si ze široké nabídky džínové kousky, které vám padnou.

Džíny jsou klasikou, kterou naleznete v každém šatníku. Ročně se jich vyrobí přes pět miliard a každý Čech má průměrně patery. V největším outletovém centru Fashion Arena Prague Outlet ve Štěrboholích najdete stovky džínových modelů pro různé typy zákazníků. Jak ale vybrat ty správné?

Nejdůležitější je vše pořádně vyzkoušet a zvolit ideální střih. Základem je znát obvod svého pasu, boků a délku nohou. Pokud víte své míry, výběr se ihned zúží. Ovšem špatný střih dokáže upozornit na všechny nedostatky vaší postavy. Jaký je ten ideální právě pro vás? Pamatujte, že džíny je třeba kupovat takzvaně „natěsno“. Materiál nošením povolí, volnější kalhoty by mohly po čase nevkusně padat. Ideální velikost v pase poznáte podle starého pravidla, za pas kalhot by se měly pohodlně vejít dva prsty, pokud je mezera větší nebo menší, zvolte vhodnější velikost.

Chlapecká, sportovní postava
Pokud máte postavu bez výrazných ženských křivek, štíhlé nohy a úzké boky, máte výběr podstatně zjednodušený. Vybírejte světlejší odstíny denimu, opticky přidává objem nebo zvolte úzké kalhoty s vysokým pasem, tím ženské křivky podpoříte. V obchodě hledejte džíny s označením high waisted skinny. Pro chlapeckou postavu jsou vhodné kalhoty pánského typu, takzvané boyfriend jeans. Ty dokážou dobře zakamuflovat i problematická stehna, hodí se spíše pro užší boky, často mají snížený sed. Vhodné jsou pro mladistvý styl. Stylové kalhoty typu boyfriend naleznete například v obchodě značky Karl Lagerfeld ve Fashion Arena Prague Outlet. Původní cena 4150 Kč, outletová cena 2075 Kč.
5b967cf02f008obrazek.jpg
Úzký střih pro odvážné
Slim jeans patří mezi střihy skinny a straight jeans. Jsou to úzce střižené džíny, ale na rozdíl od skinny jeans jsou „tužší“ a na kůži tak silně nepřilnou. Dávejte pozor na výšku pasu, nízké střihy zkracují nohy a již tradičně platí, že tmavší odstíny opticky ubírají pár kil. Skinny jeans mají super úzký střih. Oproti „slimkám“ obsahují více elastanu. Skinny střihu se mnoho žen obává, ale vhodně zvolená barva dokáže opticky prodloužit postavu a zeštíhlit nohy. 7/8 je ideální pro ženy s kratšími nohami nebo pro subtilnější postavy. Tmavý denim mnohou naopak obléknout plnější postavy, důležitá je symetričnost. Moderní skinny jeans s roztrženými koleny nabízí například ve Fashion Arena Prague Outlet značka Levi´s. Původní cena 2999 Kč, outletová cena 1999 Kč.
5b967d08b3a9dobrazek.jpg
Boky a stehna jako přednost
Jestliže máte výrazné boky a stehna, dejte přednost střihu bootcut. Tento střih se od kolen dolů mírně rozšiřuje, hodí se jak pro ty ženy a dívky, které mají silnější stehna nebo lýtka. Lehce rozšířený střih vytváří dojem delších nohou a díky tomu, že jsou džíny ve spodní části volnější, působí postava symetričtěji. Kalhoty střihu bootcut z černé džínoviny pořídíte ve Fashion Arena Prague Outlet v obchodě My Brand. Původní cena 4500 Kč, outletová cena 2020 Kč. Modré rozšířené džíny nabízí značka Lee Cooper. Původní cena 1799 Kč, outletová cena 539 Kč.
5b967d2028daeobrazek.jpg
Postava hruška
Tato postava se týká žen, které mají výraznější boky a zadeček oproti horní polovině těla. U tohoto typu postavy je dobré vyzkoušet džíny s vyšším pasem. Prodlužují totiž nohy a zeštíhlují boky. Případné nedostatky lze skrýt pod asymetrickým topem a výraznými doplňky, opticky nohy protáhnou boty na podpatku. Optického prodloužení docílíte také zvolením atypických džínů s nastaveným dílem na ramínkách. Pořídit si je aktuálně můžete ve Fashion Arena Prague Outlet u značky Guess původní cena 4000 Kč, outletová cena 2860 Kč.
5b967d2f609acobrazek.jpg
Postava jablko
Typické rysy této postavy jsou širší boky, mohutnější střed těla a zpravidla hubené štíhlé nohy. Je dobré se také zaměřit na tmavší barvy a na rovný střih nohavic – tzv. straight. Tyto džíny se skvěle kombinují s různými styly, jsou velice univerzální, nadčasové a drtivá většina značek je má ve stálé nabídce nebo se k nim pravidelně vrací.5b967d489712eobrazek.jpg

Pro inspiraci nebo doplnění svého šatníku navštivte Fashion Arena Prague Outlet ve Štěrboholích, kde jsou zastoupené přední světové denim značky a kde celé září bude probíhat zážitková akce „Zažij Denim“ se zajímavým tematickým programem. Návštěvníci si naživo mohou vyzkoušet krejčovské a stylistické služby profesionálů. K dispozici bude nejen úprava oděvů, ale i jejich zkrášlování pomocí výšivek a designového zdobení. Stávající i noví členové exkluzivního programu Fashion Arena Fashion Club o víkendech obdrží praktickou textilní nákupní tašku, kterou si mohou sami zdarma osobně a kreativně dotvořit v Denim Lounge.

Více inspirace najdete na stránkách ZDE

denim.jpg