legny.jpg

Foto: Shutterstock

Při výběru vhodného oblečení pro jakoukoliv aktivitu hraje vždy roli střih a kvalitní materiál. V těhotenství bývají nároky mnohdy ještě vyšší, protože tělo prochází změnami, kterým je potřeba se přizpůsobit. Nejzásadnějším kritériem při výběru těhotenských legín je určitě pohodlí. Legíny nesmí přes bříško škrtit a musí nabízet dostatek prostoru pro jeho růst.
 
Švy, švy a švy

Zásadní roli hrají švy a jejich umístění. Ideální je, pokud je přestřižení břišního pásu v přední části legín umístěno spíše níže, tedy tak, aby na rostoucí těhotenské bříško nic netlačilo. Na zadním dílu může být naopak trochu výš, což opticky lichotí vytvarování postavy. Dobré těhotenské legíny mají ještě na zádech umístěné dva členící švy, která zajistí to, že legíny na tělo krásně přilnou a i ve zvýšeném stupni těhotenství dobře sedí.

Na co se při výběru soustředit?

  • Kromě vhodně zvolených švů by legíny měly být z materiálu příjemného na dotek.
  • Ty správné těhotenské kousky jsou vhodné na domácí lenošení a nic by nemělo bránit ani jejich aktivnějšímu využití třeba na hodiny těhotenské jógy.
  • Těhotenské legíny na cvičení by měly být z funkčního materiálu, který odvádí pot a přitom je dostatečně pružný a poddajný.
  • Materiál by zároveň neměl tlačit, stahovat, ale naopak těhotenské bříško podržet a poskytnout dostatek prostoru pro jeho růst.

Untitled-collage.jpg

MAMA hug legíny (Kinoko, 1447 Kč) / Bavlněné těhotenské legíny (Calzedonia, 749 Kč) / MAMA Legíny (H&M, 249 Kč)

Foto: Se souhlasem Kinoko, Calzedonia, H&M
Zdroje: Monika Nováková, tiskové materiály Kinoko

Reklama