Jak mají být velké boty, ve kterých děti lyžují? Rodiče často dávají dětem boty větší, kvůli prostoru pro ponožky, aby je bota neomezovala.. je to správně? 

Výběr velikosti dětských přeskáčů má jiná kritéria než pro dospělé. Nejdůležitější upozornění tkví v tom, že je nebezpečné pořizovat dětem lyžařské boty větší, na několik sezón. Malá nožka ve velké botě nejde náležitě zafixovat, za jízdy hrozí její přetočení a tím velmi nepříjemný úraz.
5a5f34b015697obrazek.png

Jakou velikost tedy vybrat?

5a5f35565a9e3obrazek.pngDětské sjezdové boty by měly být o půl až o číslo větší. Ne více, ne méně. Zkoušejte je i s teplou ponožkou, v níž dítě bude jezdit. Prsty by se neměly dotýkat špičky boty. Tepelným mostem dětem velmi snadno a rychle prochladnou nohy. Jak dítěti bota sedí poznáte velmi dobře tak, že vyndáte při zkoušení vnitřek boty a uvidíte, jak dítěti sedí a noha je správně usazená.

Na každou sezónu by děti měly mít boty nové ve správné velikosti. Pokud si nemůžete každoročně dovolit kupovat dětem nové boty, je půjčovna lyžařského vybavení ideální řešení. Popřípadě bazar. Pro ty nejmenší jsou ideální lyžáky s výklopnou patou, lépe se do nich nastupuje.

Děkujeme za odborné odpovědi

Zajímavé HAPPY SPORT ČLÁNKY na téma velikost lyžáků:

Reklama