Doba, kdy jsme si mohli vybrat ze dvou typů jednoduchých školních aktovek, je, naštěstí, nenávratně pryč. Na druhou stranu, dnešní záplava školních aktovek, batohů a tašek je taková, že se v nabízených produktech a jejich rozdílech málokdo vyzná. Proto jsme se rozhodli pomoci Vám při jejich výběru a sepsat několik užitečných rad pro usnadnění výběru školního batohu.

Naše společnost TOPGAL se rozhodla jít cestou výroby školních batohů, a to i pro nejmenší školáky v první nebo druhé třídě. Proč? Batohy jsou podle našeho názoru praktičtější, pohodlnější a vejde se do nich více věcí. Školní batohy také mají delší životnost a Váš školák nebude po roce nošení aktovky vyžadovat nový školní batoh, „protože jej mají všichni ve třídě“.

7 praktických rad pro výběr školního batohu

1. Vybírejte pouze speciální školní nebo studentské batohy. Mají odlišnou konstrukci a v lecčems se podobají dřívějším školním aktovkám — především to jsou pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké, polstrované popruhy (min. šířka 4 cm). Tyto důležité parametry napomáhají ke správnému a zdravému vývoji dětské páteře.

2. Školní batoh by měl být co možná nejlehčí. Dřívější norma požadovala maximální hmotnost 1200 gramů u aktovek pro první stupeň, 1400 gramů pro stupeň druhý. Školní batohy Topgal tyto podmínky beze zbytku splňují.

3. Batoh nebo aktovka by měly mít výrazné bezpečnostní prvky – barvy, reflexní elementy, odrazky atp. Vždyť jde o bezpečnost Vašich dětí! Důležité je, aby dítě s batohem bylo vidět i za zhoršených světelných podmínek.

Vzhledem k úspěšné a dlouholeté spolupráci společnosti Topgal s BESIPem – oddělením Ministerstva dopravy ČR mají školní batohy TOPGAL ty nejúčinnější prvky pasivní bezpečnosti. Podle nezávislých testů Státní zkušebny ve Zlíně naše školní batohy překračují normu na reflexní materiály dokonce čtyřikrát!

4. Školní batoh vybírejte podle věku a velikosti dítěte. Pro nejmenší školáky (první a druhá třída) jsou nejvhodnější školní batohy z kolekce CHILLI. Pro druhý stupeň základních škol jsou pak vhodně studentské a školní batohy z kolekce Street HIT a NHL.

5. Nakupujte velmi obezřetně. Při nákupu se ptejte na zkušenosti a na to, zda školní batoh prošel nezávislými testy zaručujícími nezávadnost výrobku. Pamatujte, že ne vždy se vyplatí koupit levný batoh na tržnici. Velmi často totiž bývají vyrobeny z nekvalitních materiálů, nesplňují základní bezpečnostní požadavky, a mohou tak vážně poškodit zdraví vašeho dítěte.

6. Školní batoh by měl mít dostatečný počet jednotlivých přihrádek, kapes nebo komor a vyztužené dno. Vhodné je další příslušenství jako speciální kapsa na láhev s pitím, termokapsa na svačinu, dostatečně pevné a široké poutko/držadlo na pohodlné přenášení batohu v ruce, prostor pro jmenovku, rozvrh atp. Tyto prvky výrazně zlepší použitelnost a funkčnost batohu.

7. Design batohu je také velmi důležitý, zejména pak pro vaše dítě. Proto doporučujeme, aby se výběru školního batohu zúčastnilo i vaše dítě a samo rozhodlo, co bude každodenně nosit na zádech. Vřele doporučujeme vybírat tzv. nadčasový design a nepodléhat aktuálním či módním trendům. Školní batoh s postavičkou z oblíbeného filmu nebo seriálu je sice úžasný v momentě nákupu, ovšem podle našich zkušeností se nejpozději za rok „okouká“ a batoh pak bude „starý“.

Reklama