5c77b0a7372e2obrazek.png
V prvních měsících života dítěte využijete jen prostěradlo a povlak na peřinku. Buďte připravení a mějte po ruce kompletní výbavu.

Na čem záleží při výběru dětského povlečení?

Vybrat ho není snadné. Dětská pokožka je mnohem citlivější než ta naše dospělácká. Navíc je třeba dát pozor na volbu zapínání a design.

  • Materiál

Děti jsou nevyzpytatelné. Do styku s povlečením tak přijde nejen pokožka, ale i pusinka. Děti vše kolem sebe rády ochutnávají a poznávají svět. Když budete vybírat povlečení, myslete na to. Mělo by být ze zdravotně nezávadného materiálu, který je vhodný i pro děti od narození. Mělo by být prodyšné a savé. Tím nejlepším a nejvhodnějším materiálem je bavlna. Nedráždí pokožku, je savé i prodyšné. I když se pod ním dítě zpotí, nedojde k nepříjemnému podráždění. 100% bavlna je vhodným materiálem nejen pro povlečení do postýlky, ale i pro další doplňky, včetně prostěradla.

5c77b068f0a2eobrazek.png

  • Zapínání

Každý rodič dbá na bezpečnost. A i když se to nezdá, i zapínání u povlečení je třeba podrobit kritickému výběru. Knoflík může upadnout a děti jsou rychlé. Vše zkoumají a knoflík by mohly spolknout. Zip může škrábat a tlačit. Poohlédněte se po povlečení, které jen tak zahnete a žádné zapínání nebude nikde vadit.

  • Barva

Možná detail, možná důležitá věc. Zatímco malé děti určitě neocení žádné medvídky a zvířátka, ty starší už si povlečení rády prohlíží. Ideální je ale povlečení v jemných barvách, které nebudou působit rušivě. Naopak. Uklidní.

Mají svého oblíbeného pohádkového hrdinu? Určitě je potěší, když o něm nejen uslyší při večerní četbě, ale bude je i doprovázet do říše snů.

  • Roční období

I když jsme si řekli, že nejlepší je 100% bavlna, výběr zpracování je široký. Hladká bavlna, krep nebo flanel? S ničím nešlápnete vedle. Flanel se hodí na chladnější dny, krep je snadný na údržbu. Při výběru zohledněte i roční období a pokojovou teplotu.

Jak je to s prostěradlem?

I pro něj platí, že nejvhodnější je prostěradlo ze 100% bavlny. Mělo by přesně odpovídat rozměrům matrace, aby dobře drželo, matraci nedeformovalo, ale ani nikde volně neplandalo.

Náš tip na závěr

Výbava postýlky není jen o polštářku a peřince. Patří do ní i doplňky jako mantinel, nebesa, hnízdečko a další. Pokud je to aspoň trochu možné, slaďte je do jednoho tónu nebo motivu. Děťátko se v postýlce bude cítit bezpečně a v noci bude nerušeně spinkat.

Reklama