Začátek školního roku se blíží. Rodiče čekají nejen radosti, ale i starosti. Jak své dítě vybavit a jak mu zajistit zázemí pro výuku i mimo ni? PC, notebook nebo tablet jsou již nepostradatelnou součástí výbavy nejednoho školáka nebo studenta. Microsoft nabízí několik tipů, které rodičům rozhodování a práci usnadní.

Letošním trendem jsou zařízení, která poslouží při  přípravě do školy i ve volném čase. Jedná se o tablety bez klávesnice po zařízení, která umožňují oddělit klávesnici a obrazovku, nebo zařízení, která kombinují možnost tabletu a otočné dotykové obrazovky.

Zásadní jsou individuální potřeby a věk dítěte

Pro dítě předškolního věku doporučuji pořídit tablet, protože ještě neumí psát, více využívá dotyk. S nástupem do školy se vzdělávací nároky zvyšují, tablet nestačí. Školákovi pořiďte spíše notebook, který mu poskytuje širokou škálu funkcí pro zvládnutí prezentace i psaní poznámek, tvorbu videí, úpravu fotografií,“ doporučuje Kristina Michalsky, ředitelka spotřebitelského segmentu společnosti Microsoft a dodává: „Multifunkční uplatnění nabízejí notebooky s oddělitelnou klávesnicí, tzv. 2 v 1.“

2 v 1 kombinuje běžný notebook s tabletem

Zařízení 2v1 v sobě skrývá plnohodnotně vybavený notebook pro vytváření dokumentů na klávesnici, kterou lze u některých modelů oddělit, a tablet s dotykovou obrazovkou pro konzumaci obsahu. „Ovládání dotykem je velice intuitivní a přirozenější například při procházení webu, prohlížení fotografií nebo ovládání počítačových her,“ říká Kristina Michalsky. Na některých školách už tablety využívají i při výuce, proto je při výběru vhodné vzít v potaz váhu a rozměr zařízení a volit tato kompaktní zařízení, která se bez problému vejdou do školního batohu.

Zařízení s Windows 10 toho umí víc  

Na zařízení se systémem Windows 10 oceníte množství praktických funkcí, jako je např. Rodičovská kontrola, která umožní nastavit pravidla užívání zařízení. Díky nastavení až pěti uživatelských profilů zase může jedno zařízení sdílet až pět členů domácnosti s jistotou, že si nezasahují do dat, aplikací i nastavení. Zajímavým tipem pro rozšířené nastavení jsou moderní dotykové aplikace pro vzdělávání a rozvoj dovedností, od logických her přes malování až po aplikace zaměřené na výuku nebo doplňování znalostí zábavnou formou.

 Tipy na zařízení pro školáky

Acer Aspire R 11

AcerV 11,6“ těle nabízí slušnou klávesnici, velký touchpad a dvojité klouby se schopností úplného překlopení. V útrobách testované nejvyšší konfigurace najdete čtyřjádrové Pentium N, 4 GB operační paměti a klasický pevný disk. Jedná se o konvertibilní notebook vhodný pro výuku i na zábavu. Navíc je za dostupnou cenu.

Úhlopříčka displeje: 11,6“

Rozlišení: 1 366 x 768

Operační systém: Windows 10 Home

Kapacita pevného disku: 32 GB

Cena: 6 990 Kč včetně DPH

 

Dell Inspiron 13z

DellNový notebook Inspiron 13 řady 7000 kombinuje vysoký výkon špičkového notebooku a univerzálnost 13,3 palcového tabletu s vestavěným perem, kterým si studenti mohou dělat poznámky nebo kreslit přímo na obrazovku. Jedná se o zařízení 2v1 (dvě výkonná zařízení, jeden elegantní design).

Úhlopříčka displeje: 13,3“

Rozlišení: 1 920 x 1 080

Operační systém: Windows 10 Home

Kapacita pevného disku: 256 GB

Cena: 25 990 Kč včetně DPH

 

Lenovo Miix 300

LenovoDilema, zdali si na denní nošení vybrat spíše notebook nebo tablet, vyřeší model 2v1 Lenovo Miix 300, který má podobu tabletu s připojitelnou dokovací stanicí s klávesnicí. Pokud potřebujete pouze dotykové ovládání skrz 10,1“ IPS displej s rozlišení 1280 × 800 px, můžete nechat klávesnici doma, na poznámky ji však určitě oceníte. Přesto, že je Miix 300 lehký jen 1,17 kg včetně doku, používá operační systém Windows 10 Home, který najdete i na stolních počítačích. Jakákoli aplikace, na kterou jste zvyklí, vám tedy na tomto zařízení poběží a není rozdíl, jestli je to grafický editor, e-mailový klient nebo přehrávač filmů.

Úhlopříčka displeje: 10,1“

Rozlišení: 1 280 x 800

Operační systém: Windows 10 Home

Kapacita pevného disku: 64 GB

Cena: 6 989 Kč včetně DPH

 

HP Pavilion 11 x360

HPNa první pohled se Pavilion 11  x360 zásadně neliší od „běžných“ notebooků s logem HP. Hlavním tahákem je ale možnost otáčení displeje až o 360 stupňů, kdy notebook vlastně změníte na velký tablet. Klávesnice a touchpad se automaticky deaktivují, aby nedocházelo k překlepům. Konektorovou výbavou se Pavilion může rovnat i velkým notebookům. Jedná se o další zajímavé řešení 2v1 za dostupnou cenu. Recenzemi označován jako „zatraceně dobrý konvertibl“ je navíc nabízen v několika barevných provedeních.

Úhlopříčka displeje: 11,6“

Rozlišení: 1 366 x 768

Operační systém: Windows 10 Home

Kapacita pevného disku: 500 GB

Cena: 12 990 Kč včetně DPH

Reklama