image.jpgFoto: Hannah

Boty jsou základ

Pro bezproblémový vývoj dětských nohou je správná velikost bot velmi důležitá. Menší děti mohou ze svých botiček vyrůst už po pár měsících, a proto byste měli pravidelně kontrolovat jejich velikost. Nečekejte, až si vaše děti začnou stěžovat, že je boty tlačí. Kromě délky je důležitá i šířka boty a široká špička, aby prstíky vašeho dítěte měly dostatek prostoru pro přirozený pohyb a oporu při chůzi. Správnou velikost určíte tak, že stojícímu dítěti změříte nejdelší část nohy – od středu paty ke středu nejdelšího prstu. Každý máme obě nohy jinak velké, takže velikost bot vybírejte podle té větší. Správně byste měli ještě připočíst nadměrek 1-1,5 cm, ale některé značky už s rezervou počítají. Skvělé jsou například boty Keen, které mají moderní design a jsou všestranné.

Jarní cibulky

Vrstvěte. Ranné jarní počasí bývá proměnlivé, proto se vyplatí oblékat vrstvy jako cibule a v případě, že vykoukne sluníčko, se některé z nich zbavit. Dobré je vybírat skladné oblečení, které lehce schováte do batohu. Pokud je ještě zima, pak by první vrstvu by mělo tvořit funkční prádlo, které odvádí pot a udržuje povrch těla v suchu. Mělo by být druhou kůží, které je pohodlné a vy ani nevíte, že ho máte na sobě. Cílem druhé vrstvy je zachytit teplo produkované tělem a udržet příjemný tepelný komfort. Třetí slupka“ oblečení by měla chránit proti nepřízni počasí. Je nepromokavá, ale propustná, aby se všechna vlhkost, kterou spodní vrstvy odvádí pryč od těla, mohla odpařit. 

Oblečení jako štít proti větru a dešti

Při pohybu venku je zásadní zajistit pohodlí a teplo. Během celého roku děti využijí kvalitní kalhoty. Odolný materiál vydrží i plazení po kolenou, válení sudů nebo lezení v přírodním tunelu. Navíc se snadno čistí, takže kalhoty nebo bunda je zase brzo připravená do akce. Pokud je vaše dítě vodní živel a nevynechá žádnou louži nebo potůček, pořiďte pogumované oblečení. Základem v šatníku by měla být také kvalitní bunda, která má vyšší vodní sloupec. Skvělou službu udělají bundy s polopropustnou membránou. Děti se v nich nezpotí a zároveň je oblečení uchrání před deštěm. Nezapomeňte také na pokrývku hlavy, pro slunné dny se hodí kšiltovka, pro studenější pak čepice. 

Děti vybavte také batůžkem, aby měly pití a třeba malou svačinku hned u sebe. Batoh můžou využít také jako skrýš pro oblíbenou hračku, pokud máte doma malého vědce, může si do batůžku schovat třeba lupu nebo pravítko. Protože dny ještě nejsou tak dlouhé, přibalte do batůžku také dětskou čelovku, abyste si případně mohli posvítit na cestu, děti bude určitě bavit, že můžou být světluškou.

Náš tip na dívčí a chlapeckou bundu: 

63fe05da2222bimage.jpgGoldie Jr II
Dívčí bunda Hannah Goldie Jr je skvělá volba na volnočasové aktivity, na cesty i na túry. Je vyrobena z nepromokavého a prodyšného materiálu s membránou Resstex 8000 a s vodoodpudivou úpravou Bionic Finish ECO. Uvnitř má podšívku z prodyšného meshe. Kapuce je stažená do gumy, rukávy jsou anatomicky tvarované a zakončené do gumy a spodní okraj lze regulovat stahovací šňůrkou, veškeré švy jsou podlepené. Vepředu jsou dvě hlavní kapsy na zip. Jednoduché a přitom neotřelé barvy zaujmou na první pohled. Bunda je taktéž vybavena reflexními prvky pro lepší viditelnost dítek i za zhoršeného počasí. Holky chtějí být trendy, tak jim to dopřejte! Cena: 1390 Kč

Born Jr II63fe061f76670image.jpg
Chlapecká bunda Hannah Born Jr je skvělá volba na volnočasové aktivity, na cesty i na túry. Je vyrobena z nepromokavého a prodyšného materiálu s membránou Resstex 8000 a s vodoodpudivou úpravou Bionic Finish ECO. Uvnitř má podšívku z prodyšného meshe. Bunda má podlepené švy a odvětrání v zadní části. Kapuce je stažená do gumy, rukávy jsou anatomicky tvarované a zakončené do gumy a spodní okraj lze regulovat stahovací šňůrkou. Vepředu jsou dvě hlavní kapsy na zip. Jednoduché a přitom neotřelé barvy zaujmou na první pohled. Bunda je taktéž vybavena reflexními prvky pro lepší viditelnost dítek i za zhoršeného počasí. Ať je malý frajer vybaven skvělou bundou, na kterou je spolehnutí! Cena: 1390 Kč