My se na některé motivy podíváme podrobněji. Soustředit se konkrétně budeme na konkrétní místnosti, v nichž se obrazy tradičně nacházejí.

Obývací pokoj jako dominantní místnost
obrazek.png

Právě v obývacím pokoji mnohdy trávíme největší porci času. Vždyť zejména sem míří návštěvy, jež obdivují vkus majitelů nemovitosti. Obrazy v obývacím pokoji mají tedea úkol hlavně zaujmout a návštěva by si měla odnést minimálně dobrý dojem. Základem pro správnou volbu by měl být především charakter této místnosti. Jednoduché a střídmé obývací pokoje si zaslouží spíše nepravidelnou strukturu motivu. Výborné jsou hlavně abstrakce. Naopak honosnější obývací pokoje už budou mít vyhraněný styl. Obrazy jednodušších motivů tak budou jasnou volbou. Výborné jsou i vícedílné variace. 

Ložnice jako místo pro dokonalý relax
5ee736e8b61caobrazek.png

Pohodový odpočinek. Toto sousloví je pro ložnici zcela ideální. Měla by dýchat poklidnou atmosférou, aby vás při spánku vůbec nic nerušilo. Zároveň si musí zachovat vzdušnost a dostatek potřebného prostoru. Vynikající jsou tady jak abstrakce, tak třeba také fotoobrazy. Nic nezkazíte ani klasickým obrazem na plátně.

Obraz do kuchyně jako skvělá inspirace
5ee736f5987b6obrazek.png

Nikde není psáno, že obrazy do kuchyně musí nutně znázorňovat jídlo nebo nápoje. Pokud tomu tak ale je, určitě nic nezkazíte. Velmi oblíbená jsou hlavně makra zmiňovaných motivů. Vcelku často se volí hlavně káva, případně ovoce a zelenina.

Hravý dětský pokoj
5ee737014b459obrazek.png

Dětský pokoj by měl představovat skvělý herní svět. Tedy alespoň pro ty nejmenší. Takové známé dětské postavičky nebo akční hrdinové jsou jakousi klasikou. U dětí by se měla podnítit hlavně kreativita a samozřejmě představivost. 
 

Reklama