shutterstock-538390387.jpg

Foto: Shutterstock

Pokud si nejste jistá, jaký tvar obličeje máte, není nic jednoduššího než si vlasy stáhnout dozadu a pořádně se prohlédnout v zrcadle. Případně vám může pomoci, když se vyfotíte a na fotce si vyznačíte hraniční linie a nejvýraznější rysy tváře. Podle toho získáte jasnou představu o svém typu obličeje. Celkem existuje šest základních tvarů: oválný, kulatý, protáhlý, čtvercový, srdcovitý a diamantový. A jak asi tušíte, každému typu budou o trochu více slušet jiné náušnice.

Ženy s oválným obličejem se při výběru náušnic mohou vyřádit

Oválný obličej má díky své symetričnosti velkou výhodu. Sluší mu totiž náušnice jakékoliv designu. Přirozenou krásu oválného obličeje však ze všeho nejvíce podtrhnou malé kroužky s visacím přívěskem. 

ewrwe.jpg

Foto: Mango

Kulatému obličeji budou lichotit visací řetízkové náušnice

Typickým znakem kulatého obličeje jsou baculaté tvářičky a nenápadná brada. Obličej je tedy nutné zjemnit a vydefinovat pomocí visacích nebo slzičkových náušnic, které tvar tváře opticky protáhnou. 

visaxi.jpg

Foto: Shutterstock

Kruhy a polokruhy jsou ideální pro hranatý obličej

Jelikož čtvercový obličej má již sám o sobě výrazné rysy, budou mu nejvíce lichotit náušnice oblých a jemných tvarů. Skvěle na vás budou například vypadat drobnější kruhy nebo polokruhy, případně kratší visací náušnice. Hlavně si dejte pozor na náušnice hranatého designu.

mohito.jpg

Foto: Mohito

Půvabný protáhlý tvar obličeje hezky ozdobí malé kroužky i pecky

Pro protáhlý obličej je charakteristická špičatá brada a úzká středová část obličeje, jež si zaslouží více pozornosti. Skvělou volbu pro tento typ tváře proto představují peckové náušnice s kamínky nebo menší kruhy obepínající ušní lalůček.

mogiro.jpg

Foto: Mohito

Obličeji do tvaru srdce budou slušet perly

Obličej do tvaru srdce se vyznačuje klenutými lícními kostmi a úzkou bradou. Asymetrii je tedy potřeba decentně vyvážit a zároveň pozornost vkusně nasměrovat k očím. A právě s tím si hravě poradí výraznější visací náušnice, které se směrem dolů lehce rozšiřují. Dovolit si dokonce můžete i visací náušnice s perlami.

shutterstock-1405498700.jpg

Foto: Shutterstock

Tvář ve tvaru diamantu nejlépe podtrhnou nevšední náušnice

Diamantovému tvaru obličeje s širokými lícními kostmi a tvářemi nejvíce sluší náušnice nepravidelných a nepředvídatelných tvarů. Byla by totiž velká škoda neupozornit na ostře řezané linie a zajímavé rysy tohoto obličeje. 

yoko.jpg

Foto: Ornamenti.cz

Reklama