ki1.jpg

Začátek nového školního roku je vždy náročný. Předměty jako je výtvarná výchova či dílny vyžadují celou řadu potřeb pro dětskou kreativitu a kdo se v tom má vyznat? Chceme vybírat takové věci, které budou pro děti funkční, zdraví nezávadné a dětem se s nimi bude dobře pracovat. Základem jsou dobré pastelky, vodovky, pár lepidel a nůžky. Možná se to zdá málo, ale i tohle málo stačí, aby děti popustily uzdu své fantazii a vytvořily něco fantastického. Když vybíráme barvy nebo lepidla, nenechme se zlákat jen nízkou cenou. Vždyť celý rok pečujeme o naše nejmenší s láskou a snažíme se zajistit zdravé prostředí pro jejich život. Proto si dejme pozor i při výběru těchto školních potřeb. Vybírejme osvědčené výrobky, které jsou pro děti bezpečné.

U lepidel je třeba dát si pozor na zdravotní nezávadnost a bezpečnost. Vždyť s nimi pracují děti. Povšimněme si této informace na obalu. Hledejme lepidla, která jsou bez rozpouštědel a jsou od osvědčené značky.

Pritt – nejen lepidla pro děti

ki2.jpg

S  Prittem lepily už naše maminky. Vždyť kdo by neznal lepicí tyčinku Pritt. Děti baví, když lepidlo neschne dlouho, nanesou a mají přilepeno a přesně takové je lepení lepicí tyčinkou Pritt. Navíc lepidlo nikde samovolně nevytéká, děti nejsou upatlané až za ušima a tyčinka déle vydrží. Patentovaný uzávěr při správném zavření těsní a lepidlo nevysychá. Samozřejmostí je, že neobsahuje rozpouštědla a je určeno právě pro děti. Prittem mohou lepit i ti nejmenší. Předškoláci si jej velmi oblíbili, nevadí, když malé děti tyčinku ochutnají, máme jistotu, že se jim nic nestane. A když se malý šikula při lepení rozdovádí a začne lepit i věci, které původně nechtěl, jako je triko nebo ubrus, můžeme nad tím mávnout rukou. Lepidlo se dá snadno vyprat i při nízkých teplotách.

62f0dc4fef152obrazek.png

Lepicí tyčinky Pritt spolehlivě lepí papír, karton, fotografie i textil. Podívejte se na zábavné video

62f0e1a1d8cd8obrazek.pngDěti si nyní dokonce mohou vybrat, buď klasické lepidlo v tyčince, nebo neodolatelné metalické varianty tyčinky Pritt v oranžové či modré barvě, které podtrhnou jejich nápady a dávají jim ještě větší možnosti kreativního využití.

Navíc lepicí tyčinky Pritt myslí ekologicky. Jsou vyrobeny z 65 % z recyklovaných plastů a z 97 % z přírodních surovin, a tak šetří naši planetu.

Tekutá lepidla

Šikovnější děti rády lepí tekutými lepidly, jako je například Pritt klovatina nebo Pritt gamafix.

62f0e30c62bddobrazek.png

62f0dbb99365cobrazek.pngPritt nová klovatina je nádherně čiré tekuté lepidlo, které tím pádem vytváří neviditelný slep. Skvěle se s ním lepí široká škála materiálů od papíru, přes látky, kůži až po polystyren, některé plasty, kov, sklo či dřevo nebo korek. Dalo by se říct, že přilepí téměř vše, na co si vaše ratolest vzpomene. Pro pohodlné nanášení má stogramové balení dva aplikátory, širší pro větší plochy a užší pro detailní lepení.

62f0dbf1e4556obrazek.pngDěti mají rády i Pritt Gamafix. Je nepostradatelným pomocníkem pro skvělé nápady doma i ve škole. Hodí se pro lepení mnoha druhů materiálů obdobně jako klovatina, po zaschnutí je lepidlo transparentní. Součástí je stěrka, kterou se lepidlo pohodlně nanáší. Je vhodné také na lepení ubrouskovou metodou.

Co všechno mohou děti vytvořit?

S kvalitním lepidlem pro děti se fantazii meze nekladou. Můžete s dětmi vytvářet jejich fantastické světy plné princezen, rytířů a hradů, nebo postavit nádhernou farmu s koníky, kravičkami či drůbeží, nebo navrhnout celý vodní svět tak, jako nyní Pritt.

Ukázky a návody naleznete zde:

Rádi recyklujete a dáváte věcem druhý život a vedete k tomu i děti? Pak si můžete s Prittem slepit různé věci a dát jim nový smysl. Například z použité krabičky od buráků vytvoříte krásný stojánek na tužky, z proložek na vajíčka uděláte roztomilé želvičky nebo z ruliček od toaletního papíru řadu postaviček, se kterými si s dětmi nůžete pak zahrát divadlo. Nechte se inspirovat návody zde.

Chcete dětem pořídit lepidlo Pritt? Můžete jej zakoupit zde.

www.pritt.cz
62f0db1dcc6abobrazek.png

Reklama