Kvalitní probiotické přípravky mohou podpořit obnovu střevního mikrobiomu, a proto v lékárně vybírejte vždy doplňky stravy s garancí vysokého počtu probiotických kmenů až do data spotřeby přípravku. Některé doplňky stravy s probiotiky mají ohromující množství kmenů garantované jen v okamžiku, kdy byly vyrobeny, postupně však odumírají a po roce či víc může být jejich počet diametrálně odlišný. Důležitý je způsob, jakým jsou tablety nebo tobolky zabaleny a tím chráněny před nepříznivými vlivy prostředí jako je zejména vzdušná vlhkost.
5e415dcc10f3bobrazek.png

Alespoň miliarda probiotických kmenů v tobolce

Probiotický výrobek by měl obsahovat alespoň miliardu živých probiotických organismů v jedné tobolce či tabletce. Hodnotu koncentrace probiotických bakterií značí tzv. CFU, neboli Colony Forming Unit, která by měla být minimálně 109.

Čím více zastoupených kmenů, tím lépe

Střevní mikrobiom vyskytující se v trávícím traktu je velice rozmanitý a u každého jedinečný. Jeho konkrétní složení je možné zjistit pouze biopsií střev. Antibiotika vymýtí krom patogenů i některé prospěšné bakterie kolem, proto čím bude mít doplněk stravy širší spektrum kmenů, tím spíše se podaří doplnit a obnovit rovnováhu mikrobiomu ve střevech. Ideální je poohlédnout se v lékárnách po přípravcích s obsahem alespoň 9 probiotických kmenů.

Hliníkový obal je vhodnější než plastová dóza

I obal je důležitý, a to kvůli propustnosti vzdušné vlhkosti. Nejvhodnější jsou hliníkové obaly (sáček, blistr), nejméně vhodná pak umělohmotná dóza. Při nesprávném uchovávání může dojít k předčasné aktivaci „uspaných“ probiotik a mohou být tím znehodnocená.
5e415dd7bcc50obrazek.png

Probiotika a prebiotika

Nápomocná je kombinace probiotik a prebiotik, která zaručí, že probiotika budou mít dostatek potravy, než dorazí ve střevě na místo určení (prebiotika = nestravitelná část potravy, vláknina, která působí jako „potrava“ pro probiotika).
5e415df81cb56obrazek.png

TIP: Biopron Premium 9 obsahuje dobře vyváženou kombinaci 9 probiotických kmenů v denní dávce 20 miliard CFU. Jedná se proto o nejsilnější produkt v řadě přípravků Biopron a je vhodný k podpoře obnovy střevní mikrobioty během a po ukončení užívání antibiotik. Vhodné je začít užívat ho hned s předepsanými antibiotiky a pokračovat nejméně týden po ukončení antibiotické léčby. Koupíte v lékárnách za doporučenou cenu 299 Kč. Více informací naleznete zde.

Věděli jste, že...

Střevní mikrobiom pomáhají obnovit kvalitní probiotika a prebiotika na několika úrovních.

Mechanický účinek spočívá v tom, že probiotika úspěšně bojují o místo přilnutí na střevní sliznici. Pokud ho získají, patogenům chybí místo a potrava.

Prebiotika poskytují potravu pro probiotické bakterie a tím podporují jejich rozmnožování.

 

 

Reklama