Dlouhodobý spánek na nekvalitním či nevhodném polštáři může mít za následek v lepším případě ospalost či nedostatečnou regeneraci, v tom horším může vést i k dlouhodobým problémům s krční páteří. Jeho výběr bychom tedy neměli podceňovat. Jak se vyvarovat špatnému výběru a jaké vychytávky současný trh nabízí?

Výběr polštáře je z velké části individuální záležitost. Každý člověk je jedinečný a z toho plynou i rozdílné potřeby a požadavky. Někomu vyhovuje usínat s tenkým polštářem, někdo naopak preferuje polštář vysoký a „nadýchaný“. Nejdůležitějšími vlastnostmi jsou měkkost a pružnost, stálost objemu a jemnost povrchové tkaniny, která zajišťuje optimální oporu hlavy.

mart

Pokud jste zvyklí na klasické polštáře s náplní z dutého vlákna, mohly by vás zaujmout tradiční české výrobky EVERY z kolekce EMOTION. Vybírat lze ze standardních rozměrů 40x60, 50x70 a 70x90 cm. Jednotlivé polštáře jsou rozděleny do několika programů podle hřejivosti na letní, středně hřejivé, vysoce hřejivé a vyvařovací. Alergici jistě ocení variantu Silver Plus, která, jak již název napovídá, obsahuje ionty stříbra a působí antibakteriálně. Pro více se potící osoby je vhodnou variantou Tencel obsahující celulózu, která napomáhá k vyššímu odvodu vlhkosti. Velkou výhodou je možnost regulace množství náplně, díky čemuž si polštář přizpůsobíte dle vašich potřeb.

mart1

Stálé oblibě se těší anatomické polštáře z paměťové pěny, a to především z toho důvodu, že působí jako prevence proti problémům s krční páteří. Díky jejich ergonomickému zakřivení se při ležení na zádech i na boku páteř dostává do správné polohy. Anatomické polštáře jsou zpravidla z každé strany rozdílně vysoké, lze je tedy používat oboustranně. Řada Celsio nabízí hned několik typů, které se liší typem pěny, tuhostí a velikostí. Mezi top produkty můžeme zařadit polštář Celsio Pearl, který je vyroben z unikátní paměťové pěny Pearl visco. Pěna obsahuje gelové kuličky, které udržují příjemné klima polštáře při spánku. Polštář je poddajný a je velmi příjemný na ležení. 

mart3Kombinaci „klasiky“ a moderního materiálu představuje polštář Celsio Venus. Polštář je složený ze dvou částí – obalu a náplně. Obal je vyroben z paměťové pěny a je opatřen zipem. Unikátní náplň polštáře tvoří malé kousky paměťové pěny promíchané s kuličkovým dutým vláknem. Duté vlákno dodá polštáři větší nadýchanost při zachování vlastností paměťové pěny. Výhodou polštáře je možná regulace množství náplně – každý si tak může výšku polštáře upravit dle vlastního pohodlí. Potah polštáře je lehce elastický – aby byly zachovány jeho paměťové vlastnosti. A samozřejmě je potah snímatelný a lze jej prát do 60 °C.

Všechny tyto typy si můžete přijít osobně vyzkoušet do prodejen JMP Studií zdravého spaní v Praze, Brně a Valašském Meziříčí, nebo si můžete kompletní nabídku prohlédnout na www.loznice.cz.