kalhoty.jpg
Foto: Shutterstock

Když hned u úvodu upustíme od klasických džínů a budeme se bavit jen o dámských kalhotách, jaké by nás tuto sezónu měly zajímat a pro jaký typ postavy by měly vlastně být? „Na začátek bych zdůraznila, že bez zkoušení jednotlivých střihů se nákupu kalhot nevyhnete,” uvádí do tématu návrhářka Martina Pipková Loudová z Fashion M&M. „Některé střihy, co nám slušely léta, už nám takovou službu neprokazují a možná zas naopak objevíte takové, které vám padnou mnohem lépe, než byste čekaly,” vysvětluje návrhářka.

Na jaké střihy se tedy zaměřit v letošním roce? Kalhoty, které sluší téměř bez výjimek většině postav, jsou ty se širokými nohavicemi. Perfektně zakryjí širší kotníky i silná stehna, jsou pohodlné i elegantní a perfektně je doplníte jak teniskami, tak lodičkami. Dalším střihem, který se z velké většiny vyplatí vyzkoušet každému typu postavy, jsou kalhoty rovného střihu. „Volte elastický střih a barvu, u které jste si jista, že ji unosíte se zbytkem vašeho šatníku. Také byste si měly vždy vyzkoušet, jak vám dané kalhoty padnou v pase a zda, když se posadíte, sedí i na zadní části,“ vysvětluje Martina Pipková Loudová a zároveň dodává, že jsou tyto kalhoty velmi oblíbené napříč velikostmi.

FotoJet-12-.jpg
M&M Fashion, 3 959 Kč / Zara, 1 199 Kč / H&M, 799 Kč / Zara, 799 Kč / Mango, 1 299 Kč
Foto: Se souhlasem M&M Fashion, Zara, H&M, Mango

Pokud se nespokojíte s jednoduchými střihy, u společenských kalhot se nyní můžete nechat inspirovat těmi, které mají vysoké rozparky, nebo naopak na bocích elegantně spuštěné pruhy látky, které při chůzi vytváří zajímavý efekt. „Co se týče materiálu, doporučuji zde sáhnout po šifonu či sofistikované a nemačkavé kombinaci polyesteru s elastanem,” říká návrhářka.
 
Kalhoty, které budou více casual, tedy na volný čas nebo na příležitosti, které dress code nevyžadují, jsou ideální takové, které vám budou příjemné na nošení, ale také vám budou slušet. „Určitě bych sáhla po úzkých kalhotách s gumou v pase a na nohavicích zakončených manžetami,” radí. Pro ty, kterým minimalistický střih nestačí, doporučuje kalhoty s vyšším sedem a asymetrickými nohavicemi v přední straně, které se překrývají a jsou na jednom z boků zakončené sponou. „Tyto kalhoty jsou tak oblíbené, že se šijí nejen z teplákoviny, ale i z klasických materiálů,” dodává na konec návrhářka. Pokud lze toto obšírné téma shrnout, vždy především dávejte přednost kvalitě před levnější cenou a kalhoty vždy zkoušejte a nebojte se konzultace. Možná právě tak objevíte takový střih, který vám perfektně padne.

FotowerJet-2-.jpg
Mango, 899 Kč / Zara, 699 Kč / Mango, 1 299 Kč / Mohito, 699 Kč / Bershka, 599 Kč
Foto: Se souhlasem Mango, Zara, Mohito, Bershka

Zdroj: Martina Pipková Loudová