br3.jpg

Základní požadavky
Vidět jako ostříž! Naprosto jasný základní požadavek při výběru vašich nových dioptrických brýlí. Proto neváhejte a k jejich výběru povolejte doporučení, které máte od očního lékaře a ze kterého vyčtete, jaké konkrétní požadavky na brýle máte. Hledáte ty „na blízko“? Nebo naopak potřebujete „na dálku“? A musíte vzít v potaz jakékoli další vady očí?

Dioptrické brýle vám samozřejmě také musí slušet, musí dobře sedět a chcete se v nich cítit skvěle. Při výběru správného typu vám pomůže váš tvar obličeje. Takže, jak to tedy je?

 • oválný obličej
  - máte štěstí, sáhněte po jakémkoli tvaru brýlí a bude vám slušet
 • kulatý obličej
  - nebojte se hran a podívejte se po obdélníkových brýlích
 • čtvercový obličej
  - zjemněte ho oválnými nebo kulatými obroučky
 • trojúhelníkový obličej
  - snese brýle větších rozměrů, které jsou mírně zaoblené nebo zakulacené

Tvar ale není zdaleka všechno! Podívejte se z nadhledu také na své rysy. Řekli byste, že jsou spíš jemnější a obličej je drobný? Sáhněte při výběru po jemných obroučkách i nožičkách, za těmi výraznými by se mohl váš obličej doslova utopit. Dámské dioptrické brýle se například vyrábí drobnější a menší, než pánské dioptrické brýle. Vybírejte proto ve správném oddělení, zvyšujete šanci, že vám lépe sednou!

Vlastníte-li výrazné, až ostré rysy, pak se nemusíte bát ani výraznějších brýlí. Tmavé robustní obroučky a výrazné barvy na vás budou vypadat skvěle!

br2.jpg

Zvolte si váš styl
Stejně jako při výběru oblečení, bot nebo doplňků, také u brýlí samozřejmě rozhoduje také styl. V první řadě je to ten váš, osobitý, který při nákupu dioptrických brýlí rozhodně zohledněte. Jste spíš elegantní typ? Nebo vyznáváte sportovní a pohodlný styl? Máte štěstí, protože na trhu je takové množství brýlových obrouček, že prakticky nehrozí, že si nevyberete. K elegantnímu outfitu vyzkoušejte tenké zlaté obroučky, které jemně podtrhnou váš styl. K tomu sportovnímu se nebojte například velmi trendy transparentních plastových obroučků.

Nejnovější módní trendy jsou vaše doména, doma se vám kupí stylové časopisy a nedáte ani ránu bez sledování módních influencerů na Instagramu? Pak se zkuste podívat na eyerim collection, kde vaše módní chuťové pohárky zažijí doslova brýlový orgasmus! Brýle ve stylu Harryho Pottera, kostěné obroučky inspirované dioptrickými brýlemi vašich prarodičů nebo dioptrické brýle v ikonickém tvaru brýlí Toma Cruise z filmu Top Gun. Rozhodně nehrozí, že si nevyberete!

br1.jpg

Mějte možnost výběru, ale také zálohu
Pokud jsou dioptrické brýle váš denní chléb, budete jistě souhlasit. Jen jedny rozhodně nestačí! Zvažte, zda se vám budou hodit další brýle v následujících situacích:

 • pravidelně sportujete a uvítáte sportovně laděné dioptrické brýle
 • pracujete na počítači a
 • potřebujete brýle proti modrému světlu
 • milujete módní trendy a chcete mít výběr brýlí k různým outfitům
 • pohybujete se často na formálních večerních akcích
 • brýle potřebujete na denní nošení a musíte mít alespoň jedny náhradní

Teď už máte veškeré informace o tom, jak si vybrat ty správné dioptrické brýle. A čeká vás ta příjemnější část - samotný výběr. Tak neváhejte, vaše nové dioptrické brýle už na vás čekají!

Reklama